Animonda będzie najlepiej zbilansowaną karmą dla Twojego psa bez względu na wiek

Przyjęcie do domu szczeniaka to marzenie wielu z nas. Niestety przygarnięcie zwierzaka to nie same przyjemności, ale też i obowiązki, na które nie każdy ma ochotę. Chcąc zwierzęcego towarzystwa trzeba przeanalizować sprawę kilka razy nim zdecydujemy się zaprosić kolejnego lokatora do mieszkania.

śpiący kot
Autor: Lindsay Attaway
Źródło: http://www.flickr.com
Kot to nie zabawka, wbrew temu, iż młode psy czy młode koty mogą je przypominać. Zdrowy pies może dożyć nawet dwudziestu lat. Poza ogromną ilością szczęścia wynikającą z obecności włochatego towarzysza należy pamiętać o opiece przez długie lata i przygotowaniu właściwej wyprawki. Niezwykle ważne jest by kot miał miejsce wyłącznie dla siebie, dlatego poleca się zorganizować mu wygodne legowisko. Jeśli decydujemy się zaadoptować kota pamiętajmy o zakupie transportera, w którym będziemy mogli transportować go na regularne wizyty u weterynarza. Poza kuwetą, zestawem miseczek i zabawek trzeba pamiętać ponadto o drapaku, co pozwoli odwrócić uwagę kocich pazurów od ulubionej kanapy.

Pies na rękach chłopca
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Decydując się na psa (poznaj posłanie dla psa) należy zastanowić czy mamy dla niego wystarczające warunki. Niewielkie mieszkanie w zatłoczonym mieście i praca, która powoduje, że całymi dniami nikogo nie ma w domu to zdecydowanie nieodpowiednie warunki dla psa, który w przeciwieństwie do kota źle znosi samotność a ponadto nie umie korzystać z kuwety. Gdy ostatecznie zdecydujemy się na adopcję pupila należy dołożyć wszelkich starań aby zagwarantować mu wszystko to, czego potrzebuje do prawidłowego rozwoju. Wbrew powszechnej opinii absolutnie nie wolno karmić kota mlekiem i nabiałem, ponieważ jest to dla niego niebezpieczne. Jeśli nie mamy czasu przygotowywać mięsnych posiłków dla kota można wypróbować różne gotowe karmy takie jak Orijen albo Animonda – . Dzięki wysokiej zawartości mięsa stanowią fantastyczną i wartościową propozycje dla wszystkich zwierzaków niezależnie od wieku. Ogromny asortyment saszetek i puszek daje szansę by właściwie zbilansować menu naszego czworonoga, umożliwiając mu cieszyć się zdrowiem przez całe życie.