Arboryści inaczej zwani chirurdzy drzewek czyli osoby pielęgnujące drzewa metodą alpinistyczną bez użytkowania ciężkiego sprzętu.

Arboryści to inaczej nazywani chirurdzy drzew czyli istoty pielęgnujące drzewa techniką alpinistyczną bez zastosowania ciężkiego sprzętu. W odróżnieniu od leśników frapują się jednostkowymi| drzewami, a nie dużym zespołem leśnym. Fach ów staje się coraz bardziej uznany w naszym kraju. Arboryści gwarantują fachową pielęgnację a także wycinkę drzew z zastosowaniem sprawności alpinistycznych. Czynność wykonywana jest bez użycia podnośników, co oddziałuje na postać wykonywanych czynności.

Wysokość czy uciążliwe usytuowanie drzewa nie stanowią dla nich żadnego problemu. Stosując metodę linową są w stanie trafić w wszelkie miejsce w koronie ale też bezpiecznie opuścić obcięte elementy drzewa.

Driada Warszawa
Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA

Owy jednostkowy fach jest upodobany zwykle przez osoby czułe na cuda natury, a zarazem silne fizycznie. Z pewnością dostarcza adrenaliny i stanowi interesującą wybór dla osób, jakie nie aprobują siebie w pracy za biurkiem. Owa usługa jest możliwa przeważnie w wielkich miejscowościach. Również w stolicy możemy odnaleźć osobę która będzie reklamowała się pod sloganem arborysta.

Arboryści wykonują nie tylko bardzo praktyczną usługę, troszcząc się o wygląd drzew, ale też od nich może zależeć ludzkie bezpieczeństwo. Stare drzewa drzewa kolumnowe w parkach a także w innych miejscach przestrzeni miejskiej trzeba odpowiednio pielęgnować, przycinać suche konary, gdyż mogą one stanowić prawdziwe zagrożenie dla ludzi.

Arborysta (np. ) to zapewne zawód nie dla każdego. Warto jednak podkreślić, iż osoby, które go wykonują, przeważnie robią to z zamiłowaniem. To rewelacyjnie o nich świadczy, ponieważ praca na wysokościach wymaga rzetelności a także wyobraźni. Daje profity nie tylko finansowe, ale również dużą satysfakcję. Praca wykonywana przez arborystów jest albowiem zarówno ogromnie pożyteczna dla przyrody i człowieka, jak też ekstremalna, jeżeli idzie o jej szczególność.