Czym trudni się podolog?

Nazwa podologia wywodzi się z greki: podos – stopa, logos – nauka. Jest to dyscyplina medycyny zajmująca się badaniem upośledzeń, zniekształceń oraz zaburzeń funkcji stopy. W naszym kraju wiedza podologiczna jest do tej pory mało rozpowszechniona.

szczupła sylwetka
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
W niektórych państwach Europy Zachodniej, nauka ta kwalifikowana jest już do fachowych profesji medycznych. Podolog osobiście rozpoznaje zmiany patologiczne na stopach po czym wykonuje właściwe zabiegi, bądź zwraca pacjenta do właściwego doktora specjalisty. Podolog Bytom wspiera swą profesją lekarzy dermatologów, medyków ortopedów, medyków ogólnych, przede wszystkim ściśle współdziała z medykami diabetologami. Podolog przygotowany jest do profesjonalnej obsługi chorych z grup ryzyka, tj. cukrzycy, chorujący na krwawiączkę, albo reumatycy.

Aby znaleźć nadzwyczajne treści w internecie, to najpierw kliknij w odsyłacz znajdujący się tu i przejdź dalej – na pewno nie będziesz żałować.

Wywiad jak też badanie podologiczne zapewniają wczesne rozpoznanie zagrożeń a także skierowanie pacjenta do właściwego doktora specjalisty, co zwiększa możliwość zatrzymania dalszych chorobowych zmian, nie tylko w obszarze stopy. Podolog jest kompetentną osobą, jaka pomoże osobie chorej w dokładnym wykonywaniu zaordynowań lekarza tyczących się specjalistycznej pielęgnacji stóp.

Jeżeli idzie o gabinet podologiczny Tarnowskie Góry, (sprawdź sam) badanie tam winien wykonać każdy, bowiem nierzadko nie uświadamiamy sobie, że uciążliwości jakie czujemy są spowodowane defektami stóp. Na stopach odnajdują się receptory organów całego organizmu stąd tak istotna będzie dbałość o ich zdrowie. Wizyta w takim gabinecie zaczyna się od dokonania wywiadu na temat stanu naszego trybu życia.

W następnej kolejności stopy poddawane są dokładnym oględzinom, w umotywowanych wypadkach (np. cukrzyca) przeprowadzane są specjalistyczne badania. Po postawieniu oceny podolog zamyśla kurację a także dobiera odpowiednie środki do pielęgnacji domowej.