Co należy wiedzieć o ekologicznych kosmetykach? Czy dobrze je wykorzystywać? Jakie mają pozytywy?

Naturalność jest dzisiaj w cenie, zyskują różnorodne produkty tego typu pochodzenia, także kosmetyki. Kosmetyki naturalne zdobywają coraz większe uznanie konsumentów. Co jednak najlepiej wiedzieć na ich temat?

Naturalne produkty kosmetyczne możemy tak naprawdę podzielić na dwie grupy. Jedne to kosmetyki ekologiczne Organique, kolejne to naturalne. Produkty z jednej, jak i drugiej grupy mają naturalne składniki, lecz w sytuacji ekologicznych kosmetyków powinny one pochodzić z certyfikowanych ekologicznych upraw. Tymczasem kosmetyki naturalne nie muszą spełniać surowych wymogów ekologicznych, lecz mimo to producenci takich kosmetyków coraz częściej stosują do swoich produktów ekologiczne surowce.

Kosmetyki ekologiczne są najczęściej wolne od jakichś szkodliwych dodatków, np. parafiny lub produktów pochodnych ropy naftowej. W tego typu kosmetykach nie stosuje się też surowców, które wywodzą się od martwych zwierząt, natomiast na etapie opracowania kosmetyku nie wykonuje się eksperymentów na zwierzętach. Kosmetyki ekologiczne są na pewno korzystniejsze dla naszej skóry, gdyż odmiennie niż kosmetyki konwencjonalne, posiadają mniej substancji alergizujących, tak więc są lepiej tolerowane przez skórę.

Chcielibyśmy Cię zachęcić do identycznie ciekawych wątków, które stworzyliśmy dla Ciebie z radością. Zatem naciśnij odnośnik (http://4cup.eu/nasze-produkty/) i przeglądaj to, na co będziesz miał ochotę.

Naturalne i ekologiczne mydło rzemieślnicze

Działanie takich kosmetyków koncentruje się na przywróceniu równowagi w skórze i wsparciu jej naturalnych funkcji oraz regeneracji. Jakość ekologicznych kosmetyków jest faktycznie też wyższa, niż preparatów konwencjonalnych. Jeżeli jednakowoż z dnia na dzień przerzucimy się na tego typu kosmetyki, to należy pewien okres odczekać, żeby skóra przyzwyczaiła się do naturalnych preparatów (zobacz więcej zdjęć w Organique), z których złożony jest kosmetyk.

Czasem jest tak, że początkowo pojawiają się niewielkie zaczerwienienia skóry. To bardzo pewnie objaw odzwyczajenia się od chemicznych substancji. Trzeba w takich sytuacji wykazać troszkę więcej cierpliwości i obserwować, czy skóra przyzwyczaja się do danego produktu lub kremu (nasz serwis a niepokojące reakcje skóry ustępują. Jak tak się nie stanie, to będzie oznaczać, że w preparacie jest substancja, której nie tolerujemy albo mamy na nią alergię. Jak taki stan skóry nie ulegnie zmianie w ciągu dwóch do sześciu tygodni, to oznacza, że produkt trzeba wymienić na inny.