Czarne mydło – przemijająca moda czy też autentyczny skarb z Maroka?

Gumowate, o zapachu wędzonki oraz brunatnej, niezbyt atrakcyjnej barwie. A jednak – liczba fanów czarnego mydła bez ustanku się podwyższa. Czemu zawdzięcza ono rosnącą popularność?

hiv test
Źródło: flickr.com
Czarne mydło jest pielęgnacyjnym produktem starym niczym świat. Powstaje przez zespolenie zmydlonej oliwy z oliwek z pastą z czarnych oliwek. Jak widzicie, kompozycja tego najprawdziwszego Savon Noire jest nadzwyczaj prosty oraz w dodatku nieuczulający.
Owoce
Autor: Michael Stern
Źródło: http://www.flickr.com
Nie dajcie się także zwieść mianu – Savon Noire (czyli czarne mydło) nigdy nie jest czarne, a brunatne, niekiedy wręcz bursztynowe. Ma spoistość gęstego żelu (bądź miękkiej plasteliny, choć poniektórzy porównują ją do klajstru), w zestawieniu z wodą mydli się i przypomina mydło żelowe.

Chcesz przejrzeć kilka kolejnych naszych artykułów? Świetnie! chcemy zatem donieść, że jesteśmy w witrynie (http://www.medicus.ie/pl/9/urolog) – odszukasz nas w tym linku.

Jakie niezwykłe własności ma czarne mydło z Maroka? Na pewno nadzwyczaj dokładnie, do głębi oczyszcza skórę (kliknij ten portal ). Jeśli zdarzyło się wam z braku produktów oczyszczających obmywać makijaż makijaż permanentny barwniki oliwą z oliwek albo drugim olejem – to możecie sobie wyobrazić, że czarne mydło z Maroka myje podobnie – przejrzyj. Jeśli kiedykolwiek zainteresowała was metoda czyszczenia skóry OCM, lecz z jakichś powodów nigdy jej nie stosowałyście, to mycie twarzy czarnym mydłem możemy potraktować jako erzac. Producenci nazywają kiedy niekiedy czarne mydło peelingiem enzymatycznym. Istotnie, pozostawione na skórze na blisko 10 minut i przemyte po tym czasie, wspiera złuszczanie wierzchniej warstewki naskórka. Ponoć systematycznie używane pomaga pozbyć się zaskórników.

balsam na cellulit
Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo, czarne mydło reguluje wydzielanie sebum, co może być wyjątkowo cenne dla posiadaczy skóry tłustej jak też mieszanej a także dla tych, którzy męczą się z zaskórnikami. Czarne mydło pozostawione na 10 minut na skórze zastąpi też balsam na cellulit – .

Czarne mydło z Maroka czyszcząc skórę równolegle ją nawilża i zmiękcza. Nie ma uczucia swędzenia i ściągania zaraz po umyciu. Na skórze pozostaje delikatny film.