Czemu in vitro to taka popularna forma na leczenie niepłodności u par, zalety adopcji komórek jajowych.

Pary, które nie mogą mieć dzieci niekiedy chwytają się każdego sposobu, aby było to jednak możliwe. Jedną z popularniejszych metod, choć w niektórych środowiskach uważane za kontrowersyjne, jest zapłodnienie in vitro.

Wózek inwalidzki, niepełnosprawni
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Opiera się ono na tym, że zapłodnienie komórki jajowej następuje poza organizmem, a później taki zarodek wszczepia się kobiecie chcącej mieć dziecko. Jak widać po statystykach, technika ta daje dużą skuteczność, i w wielu przypadkach jedyna możliwa do tego, aby mieć swoje dziecko. Sama procedura jest skomplikowana, ale jeżeli wszystko uda się szczęśliwie, to para będzie mogła stać się rodzicami. Niestety z dużą ilością problemów z płodnością nowoczesna medycyna w dalszym ciągu sobie nie radzi i in vitro staje się jedyną opcją.
zdrowie - landszaft
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
adopcja komórek jajowych
Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED
Mogą się również zdarzyć przypadki, że kobieta ma tak niewielką ilość komórek jajowych albo wcale ich nie produkuje, że nie ma możliwości ich pobrania i kontynuowania leczenia. W takiej sytuacji z pomocą na przykład przyjdzie adopcja komórek jajowych, polegająca na tym, że w celu zapłodnienia bierze się jajową komórkę od innej kobiety. Dawczynie to przeważnie młode, zdrowe kobiety, jakie w ten sposób chcą pomagać osobom nie mogącym mieć własnych dzieci.

Kobietę, która decyduje się na coś takiego w pierwszej kolejności dokładnie bada ginekolog Bielsko-Biała, i jeżeli nie będzie żadnego przeciwwskazania, to wykonywana jest punkcja aby pobrać rozwinięte komórki. Te następnie się zamraża, da się je następnie w dowolnym momencie wykorzystać do przeprowadzenia zapłodnienia.