Czemu łysienie jest tag ogromnym problemem dla wielu ludzi, jakie są jego najważniejsze przyczyny.

Pomijając drobne wyjątki chyba każdemu z nas marzy się na głowie elegancka fryzura, bez żadnych łysin lub zakoli. Lecz nie każdy to dostanie, ponieważ tracenie włosów jest często spotykanym problemem, który dotyka dużą część naszego społeczeństwa.

Jego powody są bardzo różne, ale i tak wszystkie będą się sprowadzać do jednej sprawy, czyli do tego, że ostatecznie na głowie zostanie sama skóra. W wielu przypadkach spowodowane jest chorobą, w takiej sytuacji niezbędne mogą być badania na wypadanie włosów w celu diagnozy przyczyny i wyznaczenia odpowiedniego leczenia. Lecz takie kłopoty pochodzić również mogą od źle dobranej diety, stresu czy nawet intensywnych zabiegów fryzjerskich. Do utraty włosów, i to często zupełnej, mogą się przyczynić chemioterapia i radioterapia, a także zaburzenia w gospodarce hormonalnej.
szpital
Autor: Serge Tanet
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęstszą przyczyną problemów z łysiną jest androgenowe wypadanie włosów. Mimo długoletnich badań współczesna medycyna w dalszym ciągu stuprocentowo nie wie, jakiego rodzaju czynniki mają wpływ na to wszystko. Przede wszystkim podejrzewa się tutaj czynniki genetyczne, u sporej ilości osób z takimi problemami istnieją bowiem zmiany genów odpowiedzialnych za produkcję hormonu nazywanego androgenem. Jeśli chodzi o panów dużą rolę może też odgrywać znacznie większa wrażliwość mieszków włosowych, jakie przez to osłabiają cały włos i zmniejszają jego czas życia – .

Z pewnością duży związek na powstawanie łysienia ma także tryb życia, duża ilość stresu i nieustanne przemęczenie to prosta droga – sprawdź jaką sól sypie się na drogi – do tego, aby zacząć tracić posiadane włosy.