Czy da się ominąć barierę językową w pewnych sprawach, będąc poza granicami Polski ? Czy dostępne są wizyty u lekarza mówiącego w języku polskim ?

Przebywając za granicą, często czujemy się źle, co przede wszystkim wynika z braku znajomości języka lub też ze zbyt małej jego znajomości. Problem jest jeszcze bardziej odczuwalny, gdy znajdujemy się w kraju, gdzie dany język jest językiem ojczystym.

tabletki
Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Wtedy jeszcze trudniej jest nam pojąć ludzi mówiących bardzo szybko i niedbale. Jak na przykład w Anglii lub Irlandii.
Problemem może być również dziwny akcent, którego często nikt nie szkoli nas w szkole. Podczas próby rozmowy możemy niestety mieć problemy z porozumieniem się. Tym bardziej to jest stresujące, gdy załatwiamy ważną dla nas sprawę. Nieporozumienia na tym poziomie mogą się skończyć nieciekawie. Gdy przydarzy nam się chociażby choroba albo na przykład ból zęba za granicą to jest szansa znalezienia kogoś, kto porozumiewa się w naszym języku. Gdy potrzebny nam polski stomatolog Dublin takową szansę na szczęście ma (czytaj pełen raport). Z tego powodu warto z niej skorzystać. Będzie nam łatwiej się porozumieć i zrozumieć wszelakie porady.
Jeśli pozostaniemy w Irlandii na dłuższy okres czasu to powinniśmy zapisać się do GP Dublin oferuje wiele lokalizacji, gdzie dostępna jest taka praktyka lekarza rodzinnego (sprawdź więcej o gp Dublin). Ten właśnie lekarz jest osobą pierwszego kontaktu, do której można zwrócić po radę, jeśli na przykład któraś kwestia zdrowotna nas martwi. Wygodnie jest wyszukać doktora mówiącego w języku polskim. Będzie nam prościej w przyszłości, jeżeli przydarzy nam się jakieś zachorowanie.

Opisywana bariera językowa największa jest zawsze na wstępie. Z czasem, kiedy przełamiemy się i zaczniemy rozmawiać z innymi mimo popełnianych błędów językowych, będziemy czuć się corazpewniej.