Czy warto używać metody in vitro? Czy jest to ona bezpieczna i dla wszystkich? Co warto o tym wiedzieć?

Choć wciąż nie ma w naszym kraju ustawy o in vitro, to jednak wiele rzeczy się zmienia, a mianowicie wiele osób, więcej aniżeli wcześniej, akceptuje taką formę leczenia niepłodności. Jest ona w związku z tym wciąż bardziej popularna niż dawniej. O co chodzi w in vitro?

Połączenie poza ustrojem komórki jajowej kobiety z plemnikiem partnera jest metodą będącą w użyciu od lat siedemdziesiątych zeszłego wieku. Na świecie jest aż ponad pięć milionów ludzi urodzonych dzięki in vitro, zaś każdego roku rodzi się trzysta pięćdziesiąt kolejnych dzieci. W Polsce niestety taka metoda wciąż wzbudza kontrowersje i nie może doczekać się konkretnej ustawy, która definiowałaby standardy postępowania w czasie leczenia.
szpital
Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak, jak była mowa na początku powoli zachodzą dobre zmiany, tym z pewnością jest wciąż rosnąca popularność metody in vitro wśród naszych rodaków. Sporo więc ludzi korzysta z tej metody, a renomowana klinika in vitro (-> kliknij na ) cieszy się stale rosnącą popularnością pośród par, które w sposób naturalny nie są w stanie mieć potomka. Metoda in vitro na pewno nie jest metodą dobrą dla każdej pary, jaka ma kłopoty z płodnością. To tak potocznie określany zabieg ostatniej szansy, kiedy test na płodność będzie nieubłagany, w związku z tym proponowana jest takim parom, dla jakich to właściwie jedyna szansa oraz ostatnia możliwość, żeby zostać biologicznymi rodzicami.

Ciekawy tekst? Miło nam to słyszeć. Od razu gorąco zapraszamy na (https://www.przychodniazycie.pl/305,internista.html) naszą następną stronę, na której wyszukasz masę podobnych wątków.

Odnosi się to do wielu sytuacji, przykładowo niedrożność jajowodów lub ich brak czy też wczesne wygaśnięcie czynności jajników. Rekomendacją do zabiegu in vitro może być również nieskuteczność innych metod radzenia sobie z niepłodnością. Na czym właściwie polega ten zabieg?

Najlepiej zbudowane oraz najbardziej żywotne plemniki są wyselekcjonowane, włożone do szklanego naczynka z komórkami jajowymi i umiejscowione w inkubatorze. Gdy plemniki są osłabione i nie rokują niestety zapłodnienia, to lekarz może wprowadzić je przy pomocy mikropipety od razu do wnętrza komórek jajowych. To inaczej zwany sposób mikromanipulacji – przeczytaj więcej. W konkretnych przypadkach wykonuje się także IMSI, polega to na pobraniu plemnika do zapłodnienia pod bardzo dużym powiększeniem, takim, że łatwo zobaczyć szczegóły budowy plemnika. Dzisiaj jednocześnie możliwe jest by uzyskać plemniki z jąder lub najądrzy, co umożliwia ojcostwo nawet takim mężczyznom, w których nasieniu w ogóle nie ma plemników.