Czym jest astygmatyzm? Czy można go wyleczyć? Co należy wiedzieć o tego typu wadach?

Astygmatyzm to jedna z trzech bardzo popularnych wad wzroku. Obraz oglądany przez astygmatyka jest jakby za mgłą, niewyraźny. Taką wadę możemy korygować okularami albo soczewkami kontaktowymi

. Doskonale laser może pomóc w tej sytuacji.

astygmatyzm operacja

Gdy mamy astygmatyzm to na pewno pojawiają się trudności w ogniskowaniu różnych obiektów. Częściej występuje zamglone obraz z dalszych odległości i z bliska. Pojawiają się czołowe dolegliwości bólowe, tarcie oczu albo też ustawianie pod innym kątem głowy. Przy małym astygmatyzmie powszechnym objawem jest częste mruganie, ponieważ osoby z tego typu wadą wzroku próbują widzieć ostrzejszy obraz poprzez takie szybkie zmiany w ogniskowej.

Osoba, która cierpi na astygmatyzm widzi gwiazdy jak plamki, linie proste oraz zakrzywione. Nie jest w stanie dostrzec równie ostro linii w pionie. Na szczęście jeśli astygmatyzm operacja jest możliwa oraz daje całkiem dobre efekty (operacja astygmatyzmu). Często używany jest laser, a wyboru metody korekcji dokonuje się na przykład w oparciu o to jak gruba jest rogówka. Oprócz tego również inne wady oczu można poprawić. Tak jest na pewno jeżeli mówimy o zezie, na szczęście możliwa również jest korekcja zeza u dorosłych.
Sporo osób nie jest w stanie w to uwierzyć, że zeza możemy wyleczyć również u osób dorosłych. Jest to faktycznie możliwe, a poza tym taki zabieg jest szybki i bezbolesny [www.optegra.com.pl/Zabiegi/Choroby-oczu/Zez/Zezenci mówią, iż prawie nie wiedzą, w jakim momencie zabieg został przeprowadzony, tak szybko oraz przyjemnie przebiega. Rzecz jasna po zabiegu mogą pojawić się niewielkie dolegliwości, jak swędzenie oka, ale z reguły nie sprawiają większych problemów.