Czym zajmuje się periodontolog?

Periodontolog jest to, powiadając najprościej, doktor dentysta, do jakiego udajemy się w przypadku chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. A czym szczegółowo są te choroby, opiszemy za chwilę.
Bolesna prawda jest taka, że choroby przyzębia to bardzo rozpowszechniona dolegliwość – pod względem częstotliwości ustępują wyłącznie próchnicy.

chirurgia szczękowa Wrocław
Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
tatuaż z ważką
Autor: Łukasz Hejnak
Źródło: http://www.flickr.com
uzębienie
Wliczyć do nich można między innymi generalnie rozumiane choroby dziąseł, wszelkie stany zapalne dziąseł oraz jego wady – zarówno wrodzone, jak również nabyte. Zdecydowanie jedną z częstych chorób, z jaką styka się periodontolog (szczegóły na stronie: www.lomza.centrumdemed.pl/demed/periodontologia-profilaktyka-i-leczenie-chorob-przyzebia/) Wrocław, będzie paradontoza – moja strona internetowa. W tym miejscu wskazane jest wytłumaczyć, czym jest tak właściwie przyzębie. Przez termin przyzębie rozumie się całość tkanek tak twardych, jak też miękkich, które otaczają ząb (False) i mają za zadanie zatrzymać go w zębodole.
Najważniejsze powody problemów z przyzębiem. Jedną z kluczowych przyczyn problemów z przyzębiem będzie nienależyta higiena jamy ustnej. Genetyka jak też schorzenia takie jak cukrzyca również mają wpływ na stan naszej jamy ustnej, lecz wielu problemów można uniknąć pod warunkiem, że przyłożymy dużą wagę do regularnego a także należytego dbania o stan naszych zębów. Schorzeniom przyzębia sprzyja także w dużym stopniu palenie tytoniu.

Do znaków ostrzegawczych, jakie sugerują nam, że nie najlepiej dzieje się z naszym przyzębiem i lepiej pójść do periodontologa, zaliczamy między innymi: odsłonięcie zębowych szyjek jak też chwiejność ząbków, nieładny zapach z ust, zaczerwienienie i krwawienie dziąseł, nadmierna czułość na ciepłe oraz chłodne posiłki. W wypadku kiedy leczenie chorób przyzębia się nie powiedzie, zostaje nam chirurgia szczękowa Wrocław.