Dbanie o właściwą czystość jamy ustnej

Kluczem do zapewnienia sobie zdrowego uśmiechu przez całe życie jest dbanie o właściwą higienę jamy ustnej. W każdej momencie mają szansę powstać ubytki próchnicze, również choroby dziąseł, jakie mogą być powodem poważnych komplikacji. Istotne jest, by pamiętać o czyszczeniu zębów 2 razy dziennie korzystając z fluorowej pasty do zębów w celu wykluczenia płytki nazębnej.

zdrowe zęby
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Istotne jest codzienne używanie nici dentystycznej w celu usunięcia płytki nazębnej z powierzchni pomiędzy zębami. Powstały kamień nazębny może być zdjęty tylko podczas fachowego zabiegu czyszczenia przez dentystę. Zobacz również: Dobry dentysta (kliknij tutaj)
Żeby zmniejszyć infekcje zębów trzeba ograniczać konsumowanie potraw bogatych w cukier i skrobię. Prawidłowe odżywianie nie tylko w ogromny sposób oddziałuje na całkowity poziom zdrowia, ale też jest konieczne dla zachowania pięknego uśmiechu.
O regularnych wizytach u dentysty nie powinno się nikogo przekonywać. Wczesne leczenie uzębienia jest sprawą jakiegokolwiek pacjenta. Powszechnym kłopotem pacjentów lekarza dentysty jest kwestia idiosynkrazji zębów (klinika stomatologiczna w Krakowie informacje). Upływ czasu powoduje normalne cofanie się dziąseł, odsłaniając obszary zębów pozbawione ochronnej powłoki emalii. Jeśli problem nie ustanie przy zastosowaniu wyjątkowej pasty, powinno się zgłosić się do dentysty, gdyż nadwrażliwość może być zapowiedzią o wiele poważniejszych sytuacji.

stomatolog
Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com
Dentysta zajmie się także przebarwieniami, odtwarzając piękny uśmiech przez wybielanie zębów.
Zdarza się jednak, że mimo starań, nasze uzębienie pozostawia sporo do życzenia. Są na to wyjścia. Dentysta założy na nasze zęby korony, dzięki czemu nie tylko przywróci biel, ale będzie w stanie wyrównać możliwe skrzywienia naszych zębów. Implanty i mosty, są stosowane w celu uzupełnienia brakujących zębów. Mosty są szeroko używane do dopełnienia jednego, lub więcej brakujących zębów. Wypełniają one powierzchnię, w jakiej doszło do utraty zębów. Mosty cementuje się do naturalnych zębów, lub wszczepów okalających wolną przestrzeń.
Powinno się mieć na uwadze, że aby jak najdłużej zatrzymać piękny uśmiech, należy od najmłodszych lat dbać o zęby i nie obawiać się wizyt u dentysty. Autor wpisu: