Dla kogo góry a dla kogo wyjazd nad morze ?

Letnie wyjazdy to przede wszystkim potrzeba zmiany klimatu, szczególnie, gdy na co dzień żyjemy w wielkim mieście oraz codziennie inhalujemy powietrze zanieczyszczone spalinami. Zależy nam też na napawaniu się pięknymi panoramami i odwiedzaniu ciekawych miejsc. Ponieważ zmiana otoczenia istotnie wpływa na zdrowie i samopoczucie, warto posiadać wiedzę jak poszczególny klimat oddziaływa na nasze choroby a także dolegliwości.

wyjazd nad morze
Autor: Chris Lexow
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy zmieniamy klimat, nasz organizm jest zmuszony do adaptacji do nowych okoliczności. Pobudzają się mechanizmy obronne jak też wszystkie narządy zaczynają pracować sprawniej; polepsza się wydolność płuc, cera staje się w wyższym stopniu ukrwiona, natomiast metabolizm przyspiesza. Zmiana klimatu oddziałuje również na układ krążenia; powiększa się liczba czerwonych krwinek, dlatego krew płynie w szybciej, zaś my czujemy się lepiej dotlenieni. Wszystkie te pozytywne zmiany nie zachodzą od razu, ponieważ organizm potrzebuje zazwyczaj około czternastu dni na aklimatyzację.Bardzo ważne jest ciągłe hartowanie organizmu. Od starożytności wykorzystywano klimat w kuracji. Współcześnie poświadczono badaniami, iż właściwy klimat łagodzi rozmaite niedomagania a także uodparnia układ na cały rok. Zależnie od naszego stanu zdrowia, dobrze jest wiedzieć, jaki kierunek będzie dla nas odpowiedni. Specjalna dziedzina medycyny trudni się doradzaniem, który klimat wybrać do leczenia konkretnych schorzeń. Należy pamiętać, że osoby przewlekle chore, muszą uzgadniać podróż z lekarzem, bowiem może wiązać się z innym dozowaniem leków oraz specjalnymi zaleceniami.

Zainteresowała Cię ta porada? Jeśli poszukujesz uzupełniających informacji, które też okażą się użyteczne, kliknij tutaj oraz przeczytaj więcej w tej ofercie.

Balneoterapię, zatem leczenie klimatem, powinniśmy traktować jako działanie wspomagające, lecz w poniektórych przypadkach wystarcza w ogólnej regeneracji organizmu. hotele spa Interferie jest zalecany przede wszystkim osobom z niską odpornością i problemami z drogami oddechowymi.

odpoczynek nad morzem
Autor: George Fox Evangelical Seminary
Źródło: http://www.flickr.com

Powietrze nadmorskie wzbogacone jest w aerozol morski i jod, które nawilżają gardło i wentylują płuca, co jest nadzwyczaj wskazane dla palaczy. Nadmorskie powietrze, wzbogacone cennymi pierwiastkami pomaga też w usuwaniu toksyn z organizmu.

Jeżeli musisz sprawdzić prawdziwość informacji umieszczonych w tym materiale, to kliknij tutaj i zweryfikuj info u źródła (http://www.beskidmed.pl/okulista-zory/) a zdobędziesz stuprocentową pewność w tej kwestii.

Co więcej jod jest bardzo pomocny w leczeniu niedoczynności tarczycy jak też kłopotów z krążeniem krwi jak też nadciśnieniem. ośrodki wypoczynkowe nad morzem służą także alergikom przez wzgląd na sole magnezu mieszczące się w powietrzu, które mają właściwości odczulające. Urlop w górach doskonale zrobi osobom, które cierpią na niedokrwistość, a także na gruźlicę i astmę. Powietrze w tymże klimacie jest równie pożyteczne jak nadmorskie. Zwłaszcza na najwyższych wierzchołkach mamy możliwość oddychania powietrzem prawie bez zanieczyszczeń.