Dlaczego powinno się leczyć swoje zęby jak tylko pojawią się w nich niewielkie ubytki.

Strach przed fotelem dentystycznym u niejednej osoby może być tak mocny, że ciężko je przekonać do wizyty. Czasami dopiero dotkliwy ból zęba wpływa na decyzję, że jednak trzeba będzie zasiąść na fotelu.

Kręgosłup lubi pływać!
Autor: Trady S.A.
Źródło: Trady S.A.

Lecz tego typu stan przeważnie będzie się wiązał z koniecznością długiego i kosztownego leczenia, najczęściej z wypełnieniem kanałów, a czasem nawet utratą zęba. Z tego też powodu nie warto do takich sytuacji dopuszczać i co najmniej raz w roku pojawiać się na dokładnym przeglądzie. Jaki, co trzeba podkreślić, nic nie będzie bolał, ponieważ stomatolog wołomin tylko sprawdzi stan zębów i poinformuje, co należałoby wyleczyć. Przeważnie takie przeglądy kontrolne również są darmowe, zostaje więc tylko się zebrać, umówić na wizytę i bez obaw usiąść na dentystycznym fotelu.
zdrowie - marina
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
E-biznes, internet
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Przeglądy mają o tyle znaczenie, że w ich trakcie będzie można znaleźć wszystkie nowe miejsca z próchnicą i w szybki sposób na to zareagować. Plombowanie małych ubytków jest i tanie i bezbolesne. Z reguły starcza do tego jedna wizyta, na jakiej zostaje założona plomba, a zabezpieczony w taki sposób ząb (zobacz ortodonta wrocław) raczej się nie będzie psuł. Pozostawienie małej dziurki na dłuższy okres czasu może spowodować szybsze jej zwiększanie się, a jeżeli wystąpi już ból, to wówczas trzeba się przygotować na duże koszty.

O ile taka plomba przeciętnie kosztuje w okolicach stu złotych, to kanałowe leczenie przy tylnych zębach może kosztować nawet tysiąc. Nie wspominając już o bólu, jaki w większości przypadków towarzyszy zębom, które się bardziej popsuły.