Dobra temperatura to podstawa komfortu gadów hodowanych w domu. Warto o nią zadbać!

Na sto procent każdy z nas ma w gronie swoich najbliższych przyjaciół jakiegoś miłośnika zwierząt. Niezależnie od tego, czy osoby te bezgranicznie kochają psy, podziwiają niezależność swoich kotów czy pasjami przyglądają się małym mieszkańcom klatek i terrariów, łączy je jedno – ogromna miłość i pragnienie zapewnienia swoim zwierzakom wszystkiego, co najlepsze.

lampa grzewcza

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Naprzeciw sympatykom wychodzą fachowe sklepy terrarystyczne. Wyprawkę dla małego kotka czy szczeniaka zabranego ze schroniska bez żadnego problemu kupimy w każdym dużym markecie. Pies smakołyki dla psa z kurczaka czy kot potrzebują kompletu misek, smyczy, obroży i ewentualnie szelek. Właściciele kotów w trosce o wygląd mebli mogą dodać do tej listy jeszcze specjalny drapak.

Zaprezentowany temat napisaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się tekst. Daj nam znać – przejdź do strony klatki dla myszek !

Zgoła inaczej rzecz się ma ze zwolennikami hodowania gadów, takich jak agama brodata lub kameleon. Ci muszą zapewnić swoim pupilom nie tylko jedzenie, wodę i porcję czułości, ale także odpowiednio urządzone „mieszkanko”, w którym najistotniejszą funkcję pełni lampa grzewcza – zasięgnij porady.

Gady należą do zwierząt zmiennocieplnych, co oznacza, że temperatura ich ciała jest uzależniona od temperatury środowiska, w którym przebywają. Każdy gatunek ma swój własny zakres temperatur, w których czuje się najlepiej. Świadomy właściciel legwana, agamy brodatej czy żółwia powinien przed zakupem wymarzonego zwierzęcia zapoznać się z dokładnymi informacjami na jego temat i odpowiednio przystosować lokum dla pupila – musisz to zobaczyć.

Terrarium dla gada musi być wyposażone w źródło ciepła i światła. Funkcję tę może pełnić kabel grzewczy albo żarówka UVB. Ponadto w terrarium musi być właściwy poziom wilgoci oraz dopływ świeżego powietrza.