Domowa apteczka – co powinna zawierać?

Domowa Apteczka jest niesłychanie istotna zatem warto zadbać o jej poprawne wyposażenie.
Dzięki niej będziemy przygotowani na okoliczności, które mogą nas zaskoczyć.

leki
Autor: Nicolas DECOOPMAN
Źródło: http://www.flickr.com
usługi
Oczywiście, jeśli coś niedobrego dzieje się ze zdrowiem, powinniśmy udać się do lekarza, jednak zdarzyć mogą się sytuacje, w których albo poradzimy sobie samodzielnie, albo trzeba poczekać z wizytą. Wtenczas dobrze przyszykowana domowa apteczka jest faktycznie pomocna. Pamiętajmy jednak o umiarze. Czasem lokujemy w niej leki, jakie będą absolutnie nieprzydatne i nie użytkujemy ich aż do upłynięcia terminu ważności.
Apteczka domowa powinna być ratunkiem w pilnych sytuacjach i urazach. Stąd też konieczne są bandaże. Pomocne będą na pewno gazy, wszelakiego rodzaju plastry (https://www.vivamedica.pl/kinesiotaping), kompres a także opatrunki jałowe. Do przemywania i oczyszczania będziemy potrzebować też wody utlenionej czy też gencjany. Należy nie pominąć również spirytusu . W domowej apteczce muszą również znaleźć się maści, które pomogą w razie oparzenia czy nagłego bólu. Warto również wyposażyć się w plastry (medycynanaturalna.pl/g,8-plastry_oczyszczajace,1) rozgrzewające. Oprócz specyfików jak też opatrunków w apteczce domowej muszą się znaleźć rękawiczki jednorazowe, nożyczki oraz termometr. Trudno przewidzieć wszelakiego rodzaju zatrucia – biegunkę, nudności czy innego rodzaju niedomagania. Jeszcze trudniej jest udać się do lekarza w czasie wystąpienia takowych symptomów. Stąd krople żołądkowe w apteczce domowej zawsze są doskonałym pomysłem.

Należy raz na parę miesięcy wykonywać dokładny przegląd posiadanych rzeczy. Jeżeli data przydatności jakiegoś z nich już minęła, należy wyrzucić takie lekarstwa do specjalnych koszyków, jakie umieszczone są w punktach aptecznych.