Spędzaj czas szczęśliwie, nie pokazowo

Stres chwyta nas prawie zawsze, pędzimy przez życie i pragniemy świetnie poradzić sobie ze wszystkim. Buntuje się więc dusza i ciało. A może wypada przystanąć w ciszy, rozjerzeć się i bez pośpiechu powrócić do ładu.

zdrowie - fotografia
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym ze sprawdzonych sposobów na lek, praktywanym od czterystu lat jest masaż stemplami ziołowymi. Metoda ta pochodzi z Tajlandii i polega na ugniataniu ciała ciepłą mieszanką ziół zawiniętą w lniany materiał, który formułuje gbulwiasty stempel – . Niekonwencjonalny masaż stemplami ziołowywmi oczyszcza ciało z toksyn i pobudza skórę do rewitalizacj, a także poskramia ból, usuwa napięcie i przyjemnie wskrzesza harmonię ciału oraz pociesza duszę.

Ciekawy tekst? Jeśli jesteś tego zdania, to tak samo interesujące kwestie znajdziesz także we wpisie (http://tort-artystyczny.pl/kursy-cukiernicze/), który jest tu!

Po zabiegu czujemy się zdrowo i lekko. Wspaniałym rozwiązaniem wyciszajacym najróżniejsze zakłócenia, które mogą pochodzić z nadmiaru niełatwych emocji, może być refleksologia. To kojący masaż polegający na uciskaniu wybranych pól będących na nogach, dłoniach i twarzy. Wprawny ucisk aktywizuje krew i łagodzi lęki (zobacz również psychoterapia indywidualna Kraków) nerwowe poprzez oczyszczanie kanałów operatywnych z toksyn. Trzeba miec świadomość, że refleksologia nie może być robiona bez namysłu, ale prowadzona przez specjalistę wówczas bedziemy pewni wspaniałych rezultatów.

Jeśli czujemy się stale nerwowi ma szansę też nam dopomóc medycyna chińska (sprawdź gdzie iść na chiński masaż). Jest to sztuka lekarska uniwersalna, która w badaniu ogarnia całość człowieka i kojarzy schorzenie organizmu z konkretnymi emocjami, które przeżywamy. Staramy się zmniejszyć strach czy apatię najrózniejszymi metodami, terapią, kojacą melodią, jednak klasyczna medycyna chińska znajduje łączność pomiędzy strachem i napięciem, a złym fukcjonowaniem nerek czy niedomaganiami serca. Dlatego jeśli nic nie przynosi ulgi i wewnętrznie czujemy się słabiej należy przyjrzeć się ciału i zaczerpnąc z wiedzy wielowarstwowej.

Autentyczna satysfakcja promienieje z ducha i aby ją odnaleźć trzeba przystanąć – sprawdź dobrą herbatę żeń-szenia. Szlak do szczęścia to wielowymiarowy proces. Podporę dają masaże, medycyna chińska, ale także bycie z przyrodą, medytacja i akceptacja, że szczęście nie jest perfekcyjne.