Ekologia w domu i firmie, czyli kilka słów o oszczędzaniu na rachunkach.

Mimo sporej polepszenia warunków życia, duże ceny, jakie przychodzi zapłacić wszystkim obywatelom, powodują, iż ludzie kombinują jak zaoszczędzić chociaż odrobinę na koniec miesiąca. W ten sposób powstają znakomite, nowatorskie projekty i ostatecznie produkty.

ekologiczne szamba
Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś omówimy dwa urządzenia codziennego użytku, by pokazać je szerszej publiczności. Kto z nas nie próbował zaoszczędzić na ogrzewaniu wody? Nacje egzystujące w cieplejszych państwach, w których praktycznie nie ma zimy nie mają podobnych doświadczeń. Dla wielu osób okres grzewczy jest udręką zarówno dla zdrowia i portfela. Największe rachunki dostajemy niewątpliwie za gaz. Czy możemy w jakiś sposób zredukować wysokość rachunku? Odpowiedzią jest zestaw do podgrzewania wody. Niestety nam ale nie jest to przyrząd dla mieszkańców bloków. Natomiast ci, którzy posiadają domy, niewątpliwie w czasie lata ogrzewali wodę zostawiając ją na cały dzień na działanie promieni słonecznych. W podobny sposób działa wyżej wymieniony zestaw do ogrzewania wody. Główną rolę pełnią ogniwa fotowoltaiczne, które zmieniają pobrane ciepło w energię potrzebną do zagrzania wody. Zbiornik połączona jest z ogniwami przewodami elektrycznymi, jakie łączą się z pilotem zamontowanym na ścianie. Wykorzystanie takiego rozwiązania pozwala na zmniejszenie opłat za ogrzewanie wody w lecie nawet do zera, natomiast w zimnych miesiącach ze względu na mniejsze nasłonecznienie jedynie o 40 %, co i tak uważamy za znakomity wynik. Następnym i ostatnim urządzeniem są szamba (http://www.ajpszamba.pl) ekologiczne. Istnieje sporo ich typów, od w pełni zautomatyzowanych po zwyczajnych, polegających na ludzkim wyczuciu. Reguła działania jest nieskomplikowany, lecz od początku. Najpierw musimy mieć odpowiednią ilość miejsca, gdyż zbiornik jest rzecz jasna duży. Szamba – (ajpszamba.pl/szamba-betonowe-swietokrzyskie) ekologiczne łączymy analogicznie jak te zwykłe do głównej rury kanalizacyjnej, jaka odprowadza zanieczyszczenia z domu. Jedyna różnica między nimi wydarza się we wnętrzu wykonanego z tworzywa sztucznego zbiornika, w którym żyją konkretne szczepy bakterii. Pożerają one zabrudzenia z wody, która następnie odprowadzana jest do gleby. Choć woda ta nie nadaje się do spożywania, lecz jest na tyle klarowna, iż możemy się w niej myć, ponieważ składem przypomina do deszczówki – .

Oszczędzanie pieniędzy dziś jest koniecznością do godnej egzystencji, z tego powodu warto wydać na początek trochę więcej, aby płacić później mniej. Podgrzewacz do wody zbudowany z baterii słonecznych, lub szamba ekologiczne są naprawdę urządzeniami godnymi uwagi – przejdź do .