Ekologia w domu i firmie, czyli kilka słów o oszczędzaniu na rachunkach.

Mimo sporej polepszenia warunków życia, duże ceny, jakie przychodzi zapłacić wszystkim obywatelom, powodują, iż ludzie kombinują jak zaoszczędzić chociaż odrobinę na koniec miesiąca. W ten sposób powstają znakomite, nowatorskie projekty i ostatecznie produkty.

ekologiczne szamba
Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś omówimy dwa urządzenia codziennego użytku, by pokazać je szerszej publiczności. Kto z nas nie próbował zaoszczędzić na ogrzewaniu wody? Nacje egzystujące w cieplejszych państwach, w których praktycznie nie ma zimy nie mają podobnych doświadczeń. Dla wielu osób okres grzewczy jest udręką zarówno dla zdrowia i portfela. Największe rachunki dostajemy niewątpliwie za gaz. Czy możemy w jakiś sposób zredukować wysokość rachunku? Odpowiedzią jest zestaw do podgrzewania wody. Niestety nam ale nie jest to przyrząd dla mieszkańców bloków.

Zgromadziliśmy tutaj ciekawe informacje, więc jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś dodatkowego obejrzyj więcej (http://polnet.pl/pl/drob/systemy_wentylacji/systemy_wentylacji/poprzeczna) naszych stron.

Natomiast ci, którzy posiadają domy, niewątpliwie w czasie lata ogrzewali wodę zostawiając ją na cały dzień na działanie promieni słonecznych. W podobny sposób działa wyżej wymieniony zestaw do ogrzewania wody. Główną rolę pełnią ogniwa fotowoltaiczne, które zmieniają pobrane ciepło w energię potrzebną do zagrzania wody. Zbiornik połączona jest z ogniwami przewodami elektrycznymi, jakie łączą się z pilotem zamontowanym na ścianie. Wykorzystanie takiego rozwiązania pozwala na zmniejszenie opłat za ogrzewanie wody w lecie nawet do zera, natomiast w zimnych miesiącach ze względu na mniejsze nasłonecznienie jedynie o 40 %, co i tak uważamy za znakomity wynik. Następnym i ostatnim urządzeniem są szamba (http://www.ajpszamba.pl) ekologiczne. Istnieje sporo ich typów, od w pełni zautomatyzowanych po zwyczajnych, polegających na ludzkim wyczuciu. Reguła działania jest nieskomplikowany, lecz od początku. Najpierw musimy mieć odpowiednią ilość miejsca, gdyż zbiornik jest rzecz jasna duży. Szamba ekologiczne łączymy analogicznie jak te zwykłe do głównej rury kanalizacyjnej, jaka odprowadza zanieczyszczenia z domu. Jedyna różnica między nimi wydarza się we wnętrzu wykonanego z tworzywa sztucznego zbiornika, w którym żyją konkretne szczepy bakterii. Pożerają one zabrudzenia z wody, która następnie odprowadzana jest do gleby. Choć woda ta nie nadaje się do spożywania, lecz jest na tyle klarowna, iż możemy się w niej myć, ponieważ składem przypomina do deszczówki – .

Oszczędzanie pieniędzy dziś jest koniecznością do godnej egzystencji, z tego powodu warto wydać na początek trochę więcej, aby płacić później mniej. Podgrzewacz do wody zbudowany z baterii słonecznych, lub szamba ekologiczne są naprawdę urządzeniami godnymi uwagi – przejdź do .