Elementy do grzania

Panelowe płyty do ogrzewania są grzejnikami bezpośrednimi, które pracują na zasadzie promieniowania ciepła w promieniowaniu podczerwonym.
Wiązka podczerwieni pośrednio ogrzewa powietrze siłą tarcia w całym pomieszczeniu. Najistotniejszym jest zjawisko powtórnego oddania ciepła do wnętrza, jakie skupia się w ścianach, posadzkach, oraz stropach.

Potęguje to równy rozkład temperatury w pomieszczeniach.
zraszacze
Transmitowane ciepło nagrzewa ściany, sufit, podłogę, przedmioty, również ludzi znajdujących się w pomieszczeniu. Wszystko to kumuluje energię i oddaje ją znowu do pomieszczenia. Charakteryzują się one niesłychanie małym poborem mocy i tworzą miłe i zdrowe ciepło.
panele grzewcze
Autor: naitokZ
Źródło: www.flickr.com
Reguła ogrzewania grzejnikami na podczerwień opiera się na takiej samej zasadzie, jak ciepło słoneczne odczuwane przez ludzi. Stosując grzanie wnętrz za pomocą grzejnika na podczerwień, minimalizuje się koszty ogrzewania, a ponadto pozyskuje walory lecznicze. Ciepło wysyłane przez grzejniki, jakie wykorzystują ciepło powstałe w technologii podczerwieni, posiada oddziaływanie zdrowotne na człowieka, szczególnie u ludzi starszych, latorośli i niemowląt. Zastosowanie tego rodzaju nagrzewania polepsza ogólne samopoczucie.
Ogromną wartością technologii podczerwieni jest fakt, że to nie powietrze pozostaje ogrzewane, jak w sytuacji standardowych kaloryferów konwekcyjnych, lecz całkowita wydzielana przez panele grzewcze energia idzie bez strat nagrzewania murów, postacie, również obiekty znajdujące się w pomieszczeniu.
Panele grzewcze wytwarzane są w wielu rozmiarach, wariantach kolorystycznych, a nawet w opcji z malowniczymi zdjęciami. Dzięki temu, ogrzewanie na podczerwień jest nie tylko tanie, ale również ogromnie estetyczne, przyjazne dla wystroju wnętrza.

Decydując się na grzejniki na podczerwień, miejmy na uwadze to, że takie panele grzewcze to nie tylko tanie grzanie domu, lub gabinetu, lecz też są wartościowe dla zdrowia. Osiągalne są panele grzewcze jednobarwne, lustra, oraz panele ze zdjęciami. Jest też opcja dodania własnych zdjęć.