Folia polietylenowa – niezbędny element każdej budowy

Budowa domu jest dziś znacznie łatwiejsza niż przed kilkoma dekadami. W składach z materiałami budowlanymi znajdziemy masy akcesoriów, których celem jest nie tylko uproszczenie pracy członkom ekipy, ale także zapewnienie bezpieczeństwa i większej trwałości poszczególnych elementów domu czy mieszkania.
Jednym z produktów, który znajduje zastosowanie na każdej budowie jest tak zwana folia PE.

Tajemniczy skrót PE pochodzi od nazwy polimeru etenu, czyli polietylenu. Do najważniejszych parametrów tej substancji chemicznej zalicza się: giętkość i termoplastyczność. Folie wytwarzane z polietylenu nie przepuszczają wody, są elastyczne i odporne na działanie innych związków chemicznych. W sklepach z materiałami budowlanymi możemy dostępne są wersje kolorowe lub transparentne, w różnych wymiarach i o różnej grubości.
pomocne wskazówki
Autor: Gunnar Bothner-By
Źródło: http://www.flickr.com
Folię polietylenową możemy użyć do wielu rzeczy. Wyrób ten może pełnić rolę warstwy zabezpieczającej podłogę, posadzkę czy wylewkę przed wilgocią. Co więcej folii polietylenowej używa się również do doraźnego osłaniania więźby dachowej czy chronienia stolarki okiennej podczas prac wykończeniowych. Folia PE (novmax.pl) nada się do zabezpieczania wykopów, miejsc pracy lub też – odwiedź nas – składów materiałów budowlanych|będzie pomocna przy zabezpieczaniu wykopów, stanowisk pracowniczych lub też składów materiałów budowlanych.

Folia PE może nam się przydać również w codziennym życiu. Dzięki niej przechowywanie niepotrzebnych rzeczy jest dużo łatwiejsze. Wystarczy owinąć lub przykryć dany przedmiot folią polietylenową, by zabezpieczyć go przed brudem i wilgocią.