Fontanny zewnętrzne

Fontanna domowa to wytworna dekoracja jakiegokolwiek pomieszczenia. Niezależnie od aranżacji pokoju, wejdzie w każdą przestrzeń. Porządnie będzie się prezentować w biurze, hotelu, lub restauracji. Może mieć formę rzeźby, albo figurki w której wnętrzu znajduje się malutki zbiornik z wodą.

W pojemniku ulokowana jest niewielka pompka, która przelewa wodę do przelotu. W zależności od modelu, woda pada z pluskiem po kaskadzie, albo bezdźwięcznie opływa dookoła. Jest to obieg zamknięty, dzięki czemu ta sama niewielka ilość wody płynie cały czas wokół.
Czerwony kwiat zrobiony z bibuły
Autor: Saaleha Bamjee
Źródło: http://www.flickr.com
Fontanna domowa może być na dodatek podświetlane diodami LED, świecącymi białym, albo barwnym blaskiem.
Istnieją modele, które mają szklaną kulkę. Obracająca się, podświetlona szklana kulka, przynosi interesujący efekt.
Fontanna domowa oprócz wartości ozdobnych, posiada także inne zalety. Dzięki parowaniu znajdującej się w niej wody, świetnie zwilża powietrze. Fontanna domowa jest w stanie okazać się wyjątkowym prezentem.
Fontanny ogrodowe są o wiele większe. Powinny być należycie zabezpieczone przed opadami. Fontanny ogrodowe jest możliwość nabyć w różniej wielkości, przystosowując je zarówno do obszernych Ogrodów, parkowych powierzchni, jak i niedużych ogródków.
Ich formy i wyrafinowane fragmenty komponują nietypowe i dekoracyjne kształty. Opadająca woda wpisze niesamowity nastrój do każdego ogrodu.
Fontanny ogrodowe z cementu są niezwykle mocne i wytrzymałe na warunki pogodowe. Mogą komponować się z paru kondygnacji i opadające kaskady wody wyglądają wtedy bardzo imponująco. Fontanny ogrodowe nie są problematyczne, wyłącznie w okresie zimowym należy z nich wyeliminować wodę.
Wzrastają oczekiwania odbiorców, którzy pragną asortymentu zaznaczającego charakter ogrodu. Przyczyniło się to do ubogacania propozycji o coraz to nowe wzory.

Fontanna ogrodowa potrafi przeobrazić wizerunek całego ogrodu. Wprowadzi nutkę tajemniczości, wykwintności i polepszy mikroklimat.
Szum wody wydobywający się z fontanny oddziałuje uspokajająco na przebywające w pobliżu osoby. Miło będzie posiedzieć z bliskimi przy fontannie, zajadając wyborny podwieczorek.