Grzybica paznokci u nóg – co pomoże

Kuracja grzybicy paznokci może trwać nadzwyczaj długo, szczególnie kiedy zaniedbamy początkowe objawy i weźmiemy się za walkę z rozwiniętą chorobom. Udaj się do lekarza po balsamy oraz pozostałe medykamenty na grzybicę paznokci.

Jednak możesz również walczyć z grzybicą w domu. Nie od dzisiaj wiadomo, że domowe sposoby naszych babuń są efektywne.
Talerz w restauracji
Autor: Anna
Źródło: http://www.flickr.com

Olejek z herbacianego drzewa. To znany preparat antyseptyczny (odkażający) jak też grzybobójczy. Wspaniale poradzi sobie w walce z z tym schorzeniem. Połącz olejek z drzewa herbacianego z oliwą z oliwek, zmocz w tym wacik i przyłóż do paznokcia, albo paznokci. Możesz również wydzielić parę kropli omawianego olejku wprost na paznokcia po czym wcierać go w niego na co dzień. Olejek może pomóc w początkowej fazie grzybicy paznokci a także w bardziej rozwiniętym stanie schorzenia. Jednak przy zbytnio zaawansowanej grzybicy (więcej pod wskazanym adresem) już będzie zbyt późno na olejek.
Nie od dziś wiadomo, iż płyn do płukania zębów posiada o wiele więcej użyć aniżeli tylko czyszczenie naszych zębów. On również zawiera środki antyseptyczne, dodatkowo alkohol, który dodatkowo odkazi zainfekowane paznokcie (dobra strona). Zmieszaj wspomniany płyn oraz ocet jabłkowy albo sok z cytryny w równych proporcjach. Dzięki temu, podwyższysz jego efektywność. Zamocz wacik w tej miksturze i zrób kompresy na paznokcie. Owiń je bandażem, żeby nie zsunęły się zbyt łatwo. Pozostaw namoczone płatki na paznokciach przez blisko czterdzieści pięć minut. Czytaj też http://klinikamiracki.pl/zabieg/leczenie-grzybicy-paznokci-fotona-t3/

Następnie zdejmij płatki jak też ostrożnie masuj paznokcie, by mikstura doskonale się w nie wchłonęła. Możesz także dodać tą mieszankę do miski z wodą po czym płukać w tym stópki przez ok. dwadzieścia minut. Pomoże to też na rozdwajanie paznokci.