Hemoroidy – objawy oraz sprawne metody leczenia

Hemoroidy to bardzo dokuczliwy problem zdrowotny, a równocześnie bardzo wstydliwy. Przeważnie skrępowanie jest tak duże, że nawet nie pomyślimy, aby umówić się do specjalisty. Jak zatem rozpoznać hemoroidy i czy możemy z dobrym skutkiem leczyć je preparatami sprzedawanymi bez recepty?
Jakie są objawy hemoroidów?
Przede wszystkim jeśli mamy podejrzenie, że ten wstydliwy problem może nas dotyczyć, musimy upewnić się jakie są objawy hemoroidów, aby nie pomylić ich z inną przypadłością.

smak
Autor: iStockphoto.com
Guzki krwawnicze odbytu odgrywają ważne funkcje – uszczelniają kanał odbytu, a we współpracy z mięśniami zwieracza pozwalają kontrolowanie oddawania stolca i gazów. Kłopot pojawia się, kiedy te guzki wypełniają się krwią ponad miarę i nie opróżniają się z niej do końca, a jednocześnie są zbyt rozciągnięte. Na skutek opisanego problemu – zalegania krwi – dochodzi do stanu zapalnego, wówczas możemy mówić o chorobie hemoroidalnej. Pierwszym objawem choroby jest świąd w okolicy odbytu, następniew następnej fazie ból w trakcie siedzenia i chodzenia. Poza tym, w czasie wypróżniania można zauważyć niewielkie krwawienie. Nigdy nie można zlekceważyć nawet wczesnych objawów takiej choroby, gdyż powiększone guzki mogą czasem doprowadzić do powikłań zapalnych bądź zakrzepowych, dlatego tak ważne jest, aby działać szybko, nim choroba się rozwinie (czytaj jakie są objawy hemoroidów). Nieleczone hemoroidy, które często powracają mogą wymagać operacji.
jakie są objawy hemoroidów
Autor: Trevor Ellestad
Źródło: http://www.flickr.com
Leki na hemoroidy bez recepty i inne metody leczenia

W każdej aptece, zarówno tej tradycyjnej jak i prowadzącej sprzedaż online bez najmniejszego problemu zakupimy lek na hemoroidy bez recepty. Dostępne są tabletki, maści, żele i czopki o przeciwzapalnym działaniu. Zwykle leki na hemoroidy zawierają naturalne substancje, odpowiednio stosowane są zatem bezpieczne. Jeżeli hemoroidom towarzyszą zaparcia, warto zastosować leki rozluźniające stolec. Należy mieć na uwadze, że jeżeli choroba jest już zaawansowana lub leczenie zachowawcze lekami bez recepty nie przynosi poprawy, wtedy należałoby sięgnąć po inne metody.

Współcześnie dużą popularnością cieszy się laseroterapia. Niestety za zabieg z wykorzystaniem lasera trzeba zapłacić ze swojej kieszeni. W ramach NFZ oferowana jest operacja, która należy do bardziej inwazyjnych metod leczenia.