Hodujesz gołębie? Zobacz, jak możesz spowodować, iż będzie im się żyło fajniej!

W dzisiejszych czasach właściwie każdy z nas ma jakieś hobby. Okazuje się, że coraz bardziej popularne staje się hodowanie różnego rodzaju zwierząt, na przykład gołębi. Jeśli już masz swoje ptaki, wtedy bez wątpliwości wiesz na ich temat naprawdę wiele, jednak jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z tymi niesamowitymi ptakami, wtedy nasz artykuł z pewnością powinien Cię zainteresować.
Odpowiednie odżywianie gołębi

witaminy dla gołębi
Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek musisz wiedzieć, iż gołębie to bardzo wrażliwe ptaki. Jeżeli chcesz żeby czuły się dobrze, a przede wszystkim dużo czasu żyły w najlepszym zdrowiu, wówczas powinieneś je karmić odpowiednią karmą i kupować im właściwe preparaty dla gołębi. Jeżeli nie chcesz, aby nabawiły się wszelkiego rodzaju chorób układu pokarmowego, wówczas oczywiście musisz zapomnieć o karmieniu ich resztkami z ludzkiego stołu albo przykładowo okruchami chleba. Specjalna karma oraz odpowiednie witaminy dla gołębi na pewno dadzą najlepszy efekt.
Suplementuj swoje gołębie
czas
Autor: Beachy
Mało kto zwykle wie, że w ogóle istnieją specjalistyczne witaminy dla gołębi. To niezwykle ważne, aby kupować swoim gołębiom tego typu specjalistyczne preparaty dla gołębi. Jeżeli bowiem gołębie praktycznie cały czas spędziły w zamknięciu oraz są karmione właściwie jedynie przez człowieka, właściwie nie mają szans na zdobywanie wszystkich potrzebnych im składników pokarmowych. Jeśli nie będziesz ich im dostarczał, na pewno prędzej czy później nabawią się pewnych schorzeń układu pokarmowego. Więcej na temat: .
Dużo ruchu!

Jednocześnie powinieneś dbać o właściwą kondycję swoich gołębi. Powinny niewątpliwie latać co najmniej dwa lub trzy razy każdego dnia. Ciekawe dane: