Jak działa niewidzialny płot dla domowych zwierzaczków?

Jak wszystkim wiadomo, niesforny piesek czy kot potrafi w trakcie zabawy w ogródku dokonać zniszczeń, których rezultaty częstokroć przyprawiają nie tylko o zawrót głowy, lecz także wiążą się z dużymi kosztami. Często przed podjęciem decyzji o młodych nasadzeniach, organizacji nowej rabatki kwiatowej lub oczka wodnego stoimy przed dylematem – co na to nasze zwierzęta?

pies na spacerze
Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com

W ten sposób nawet przepiękne ogródki w jakie wkładamy nie tylko kapitał lecz również własny cenny czas nierzadko nabierają cech opłotowanych obszarów. Tymczasem tak być nie musi. Rozwiązanie jest nie tylko banalne, ale także możliwe do wprowadzenia niemal w każdym ogrodzie, w dowolnej chwili – zarówno podczas jego zakładania jak i wtedy kiedy ogródek już został zaaranżowany i jest niszczony przez zwierzęta.Zarówno problemy związane z poruszaniem się zwierząt w ogrodzie jak i przypadki ich rejterad poza teren parceli można w prędki oraz efektywny sposób rozwiązać za pomocą zainstalowania nowinki technologicznej, którą jest niewidoczne ogrodzenie dla psa bądź kota (więcej informacji). Co można uzyskać montując tego typu ogrodzenie? Przede wszystkim zmniejszamy ryzyko opuszczenia terenu przez naszego ulubieńca. Po drugie zapewnimy właściwą ochronę wyselekcjonowanych fragmentów ogrodu (poszczególne rabatki, piaskownice, oczka wodne itd.), a przede wszystkim: nie ograniczymy niepotrzebnie swobody naszego psiaka stawiając tradycyjne płoty, kojce czy wiążąc pieska na łańcuchu.

Psy
Źródło: http://pixabay.com

Instalacja niewidzialnego ogrodzenia nie przekracza 30 minut. Nie nastręcza praktycznie żadnych przyrządów jak też wysiłku fizycznego. Kabel antenowy ograniczający strefę dostępną dla psa czy kota układamy w większości wypadków bezpośrednio na ziemi (można go jednak także zakopać, pokryć korą czy wpleść w ogrodzenie).

Kabel jest zaizolowany, zaś napięcie w nim nie przewyższa 12 V, praktycznie więc nie ma zagrożenia w wypadku przypadkowego przerwania przewodu. Układając kabel można dowolnie formować jego trasę (podług swych potrzeb oraz specyfiki danego zieleńca) ograniczając dojście czworonoga do miejsc w których nie pożądamy jego obecności, takich jak rabaty kwiatowe, skupiska iglaków, oczko wodne, piaskownica jak też pozostałe wrażliwe na zabawę naszego czworonoga miejsca – zobacz przykłady.