Jak w tegorocznym sezonie urlopowym nosić okulary przeciwsłoneczne. Kilka praktycznych porad dla kobiet planujących je kupić

Początek wyjazdowego sezonu to czas intensywnych zakupów. W drogeriach kupuje się kremy przeciwsłoneczne, a w galeriach handlowych modne w obecnym sezonie stroje na basen. Na tego rodzaju listach figurują również okulary przeciwsłoneczne.

okulary przeciwsłoneczne gucci
Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
Kto w zeszłym sezonie kupił eleganckie okulary przeciwsłoneczne Gucci, ten prawdopodobnie tego roku nie kupi nowych. Tymczasem ci, którzy nie posiadają porządnych okularów, muszą obowiązkowo się w nie zaopatrzyć, zanim nad nasz kraj nadciągnie fala upałów. Wybór najbardziej odpowiedniego modelu na pewno nie jest łatwy, bo i producenci, i sprzedawcy umieją nas zaskakiwać. Każdą parę okularów, zarówno okulary Emporio Armani , jak i produkt słabo znanej firmy trzeba najpierw przymierzyć. I czasem wymieniona czynność może zająć bardzo dużo czasu. Ponoć ładnemu we wszystkim ładnie, ale każda urodziwa kobieta dobrze wie, że nie można ryzykować. Choć okulary przeciwsłoneczne Chanel zapewne będą pasowały do każdej kreacji, to jednak trzeba odpowiednio wybrać oprawki pasujące do kształtu twarzy.

Gdy mówimy o okularach korekcyjnych, to w tym przypadku obowiązuje dość rygorystyczna zasada: oprawki powinny zostać dobrane do koloru spodniumu, sukienki lub po prostu noszonej odzieży. Natomiast osoby zamawiające okulary Dita zasadniczo nie muszą martwić się o tego rodzaju szczegóły. Oprawki są przeważnie w uniwersalnych kolorach, co zarazem oznacza, że będą pasowały zarówno do pastelowej koktajlowej sukienki, jak i do wzorzystego kostiumu kąpielowego. Chociaż salony każdego roku wprowadzają nowe kolekcje, to jednakże wysokiej jakości produkt, dla przykładu okulary przeciwsłoneczne Chanel , służą nawet parę sezonów. Żeby tak się stało, trzeba o nie właściwie dbać, np. stosując specjalistyczne środki czyszczące. Ponieważ okulary przeciwsłoneczne nosimy wyłącznie wtedy, kiedy przebywamy na dworze, to przydaje się też eleganckie etui.

Choć okulary przeciwsłoneczne to nieodłączny element w zasadzie każdej letniej stylizacji, to trzeba pamiętać, że ich główną rolą staje się ochrona przed niekorzystnymi promieniami słonecznymi.

Interesują Cię przeróżnego typu specjalistyczne wątki? Więc naciśnij tutaj i czytaj nasze następne newsy na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją opinię.

Z tego powodu kupując okulary nie można się koncentrować jedynie na wyglądzie oprawek czy cenie, ale jednocześnie sprawdzać, czy określony model posiada stosowny filtr.