Jaką rolę pełni pies w naszym życiu, najważniejsze wyposażenie, które należy zakupić podczas trzymania go w mieszkaniu.

Od dawna jest powszechnie znane takie przysłowie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Faktycznie jest w tym bardzo dużo racji, ale jeśli już będzie się chciało mieć takiego przyjaciela, to należy mieć na uwadze to, że jest to żywe stworzenie i potrzebuje dużo regularnej opieki.

pies na spacerze
Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety niekiedy można spotkać osoby, które chcąc mieć w domu nową zabawkę kupują szczeniaka, ale bardzo szybko im się on nudzi i w końcowym efekcie ląduje on albo na ulicy, albo gdzieś w schronisku. Szczęśliwie bardzo duża liczba właścicieli tych czworonogów jest w pełni świadoma swojej decyzji i zwyczajnie troszczy się o swojego domownika tak jak powinna. Jeśli będzie chodzić o samą opiekę, to różnie może z tym być, sporo będzie zależało od rasy. Są psy, które będą wymagać paru godzin biegania każdego dnia i takie, którym powinien wystarczyć krótki spacer. Są rasy, do pielęgnacji jakich trzeba się sporo natrudzić i takie, które w zasadzie wymagać będzie tylko raz na pewien kąpieli. Dlatego też szukając psa należy mieć to na uwadze i uwzględnić swoje możliwości, które się ma w tym zakresie.

Po zakupie szczeniaka istotną sprawą jest skompletowanie odpowiedniej wyprawki dla niego. Psy nie są wymagającym stworzeniami pod tym względem, lecz parę rzeczy jest po prostu niezbędnych. Na pewno można do nich zaliczyć miskę, z jakiej pies będzie pił wodę i zjadał posiłki. Miska powinna być dostosowana do wielkości zwierzęcia, a także posiadać podgumowania na spodzie. Przydać się może także wygodne posłanie istotne wskazówki na stronie, na którym pies będzie mógł się wygodnie przespać.

Pies z kamerą Gopro
Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com
Takie posłanie musi być w pierwszej kolejności praktyczne do czyszczenia i całkowicie bezpieczne dla zwierzęcia, trzeba szczególnie unikać wikliny, która co prawda ładnie wygląda, lecz psy uwielbiają jej gryzienie. W związku tym że pies będzie wymagał codziennego spaceru, to należy się do tego również dobrze przygotować. Z pewnością przydadzą się do tego smycze dla psa, obroże, a w przypadku groźniejszych ras także kagańce które będą chronić przed ugryzieniem.