Jakie leki powinno się posiadać w apteczce domowej na wypadek problemów z żołądkiem.

Problemy z układem trawiennym mogą dotykać wiele osób i z rozmaitych powodów. Niekiedy wystarczy zjedzenie jakiejś nieświeżej rzeczy, aby na dłuższy czas wylądować w łazience, niekiedy będą to zapewne jakieś wirusy i bakterie, a czasami nawet dłuższa jazda. Generalnie nie powinno się takich problemów lekceważyć, bo mogą stanowić one pewne niebezpieczeństwo, szczególnie u małych dzieci. Pomijając już niezdolność do pracy czy normalnego funkcjonowania, to przy większych wymiotach czy biegunce pojawić się może odwodnienie organizmu.
Szczególnie u najmłodszych trzeba przy tym uważać, ponieważ dla nich stan taki może się nawet zakończyć pobytem w szpitalu. Dlatego też już przy początkowych objawach należy przejść na lekkostrawną dietę i zapewnić odpowiednią ilość płynu. Bardzo dobrze sprawdzają się różnego rodzaju preparaty które uzupełniają elektrolity. Wprawdzie nie mają one najlepszego smaku, maluchy wręcz ich nie znoszą, ale za to doskonale będą się sprawdzać przy tego typu problemach. I niejednokrotnie zażywanie ich od razu jak się zaczynają problemy pozwalają uchronić przez wystąpieniem poważniejszych objawów. Z tego też powodu warto je mieć w swoim domu, podobnie jak parę innych lekarstw na biegunkę, ból brzucha i wymioty. Dostępne są one w każdej aptece i przeważnie bez konieczności posiadania recepty, a jak się pojawią dolegliwości może nie być czasu na to, aby po nie chodzić.

owoce
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Z całą pewnością powinno się posiadać leki – inne wątki tutaj – przeciwbiegunkowe, bo to właśnie ta dolegliwość najczęściej się pojawia i jest także najbardziej uciążliwa – . Najczęściej biegunka trwa do dwóch do trzech dni, lecz z pewnością nie będą to dni przyjemne, ponieważ w dużej części przesiedzone w ubikacji. Dlatego też powinno się przy pierwszych objawach zacząć zażywać odpowiednie lekarstwo, które spróbuje zatrzymać objawy lub chociażby je znacznie ograniczyć. Leki (więcej na ten temat tutaj) na tę dolegliwość posiadają substancje, które działają na ścianki jelit, ograniczają ich perystaltykę i redukują napięcie mięśni. Dzięki temu już po paru godzinach od momentu zażycia objawy będą się znacznie zmniejsza, a niekiedy wręcz całkowicie mijają. Jeżeli poza tym nie będzie żadnych niepokojących objawów, typu krwawienie albo gorączka, to takie leczenie całkowicie wystarczy.W apteczce w domu znaleźć się również powinny choroba lokomocyjna leki, jakie pomagają na kłopoty z żołądkiem w czasie jazdy autobusem lub samochodem – . Nawet jeżeli nikt nie ma kłopotów, to na dłuższy wyjazd należy się w nie także zaopatrzyć, gdyż czasami problem może złapać nawet najbardziej odporną osobę.