Jakie substancje zawarte w napojach izotonicznych posiadają wpływ na odporność oraz kondycję człowieka?

Większość społeczeństwa może mylić napoje energetyczne oraz izotoniczne. Te pierwsze wyposażają organizm w glukozę, z kolei te drugie przeznaczone są dla osób aktywnie uprawiających sport, które wykonują aktywności wymagające dużego wysiłku fizycznego.

isostar
Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu napoje posiadają na celu między innymi wyrównanie poziomu wody i elektrolitów. Poza tym posiadają liczne składniki, które ułatwiają w regeneracji organizmu po na przykład ćwiczeniach fizycznych.

Znakomitym przykładem są produkty pochodzącej ze Szwajcarii spółki Isostar, jaka od kilkudziesięciu lat dostarcza swoim klientom przeróżne produkty, które ułatwiają im wrócić do pełni sił po przykładowo treningu na siłowni czy uczestnictwie w wyścigach sportowych. Do palety produktów Isostar wliczają się nie tylko gotowe napoje, lecz również ich koncentraty w formie proszku i żelu, tabletki musujące i wafelki energetyczne. W skład napoju pod nazwą „Isostar” wchodzą między innymi glukoza, witamina C i witamina E. Istotne jest to, że nie zawiera z kolei jakichkolwiek stabilizatorów ani nienaturalnych barwników. Napój taki można by kupić o smaku pomarańczowym, grejpfrutowym oraz cytrynowym.
Należałoby dodać, że dużo osób uważa, że napoje izotoniczne przynoszą tylko prowizoryczne zaspokojenie pragnienia. Należałoby jednak zaznaczyć, że w odróżnieniu do napojów energetycznych, napoje tego typu jak isostar nie zawierają substancji uzależniających, przykładowo kofeiny czy też cukru. Zamiast niego w recepturze obecne są sole mineralne oraz konieczne do właściwego funkcjonowania ciała elektrolity.

Napoje izotoniczne należałoby pić zaraz po zakończeniu dużego treningu np. na siłowni. Opisywane napoje dostępne są w internecie i m.in. w sklepach dla kulturystów.