Jakiego rodzaju funkcje w organizmie pełni witamina B12 i witamina C? Jak niedobory mogą wpłynąć na nasz organizm?

W naszym ciele zachodzi cała masa procesów, które mają ogromny wpływ na całościowe funkcjonowanie. Nasze ciało do takiej nieprzerwanej, właściwej pracy potrzebuje sporo różnego rodzaju składników i witamin. Dlatego właśnie istotne jest, by zwalczać niedobory witamin chociażby przez lepszą suplementację.

Jakie zadania w naszym ciele ma witamina B12? A jak to wygląda z witaminą C? Które suplementy diety warto stosować?
Witamina B12 nazywana inaczej czerwoną witaminą, wpłynie doskonale na stan naszego zdrowia psychicznego. Przy jej pomocy również nasz układ krwionośny funkcjonuje dobrze. Czemu tak się dzieje? Gdy chodzi o stan układu nerwowego, to witamina B12 bierze udział w procesach zachodzących w osłonkach mielin nerwowych. Duży brak tej witaminy jest związany z drętwieniem kończyn. Oprócz tego witamina B12 polepsza koncentrację oraz dobrą pamięć. Dzięki niej również mniej odczuwamy zmęczenie. Niedobór witaminy B12 ma wpływ też na nasz nastrój, ponieważ bierze ona udział w syntezie serotoniny.
Gdy mowa o wpływie witaminy B12 na układ krążenia, to bierze ona udział w tworzeniu się czerwonych krwinek. Do tego, razem z witaminą B6 oraz kwasem foliowym zapobiega tworzeniu się blaszek miażdżycowych, a tym samym chroni przed miażdżycą, zawałem, zakrzepicą jak również udarem . Witaminy, takie jak Solgar witamina (tutaj) B12, z pewnością pomogą nam odpowiedni poziom takiej witaminy w ciele zachować.

Witamina C z kolei pełni także ważne funkcje w naszym ciele. Zwana jest inaczej kwasem askorbinowym oraz sporo osób z pewnością myśli, iż chroni ona tylko przed przeziębieniem, jednak tak do końca nie jest. Faktycznie, przyjmowanie sporych dawek witaminy C systematycznie, może nas uchronić od przeziębienia. Jednak przyjmowanie witaminy C już podczas wystąpienia objawów, nie cofnie ich radykalnie. Dlatego, gdy chodzi o chorobę, to znacznie lepiej działa ona profilaktycznie na temat witaminy SOLGAR C. Solgar witamina C przyjmowana regularnie powinna dać dobry skutek. Na jakie rzeczy również wpływa ta witamina?
szkolenie
Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Witamina ta zwiększa wchłanianie żelaza, dlatego jej niedobór może być przyczyną niedokrwistości. Poza tym wystąpić może zmęczenie, reakcje bólowe stawów oraz mięśni, pojawianie się siniaków, problemy z dziąsłami albo choćby brak apetytu. Jednak to nie wszystko, ponieważ witamina (witamina k2 mk7 cena) C zmniejsza zmiany miażdżycowe, lecz też jest w stanie znacząco zniwelować możliwość pojawienia się udaru mózgu. Ma wpływ na dobre funkcjonowanie układu krwionośnego.

Oprócz tego obniża ona ciśnienie krwi, co jest ważną informacją dla tych, którzy cierpią na nadciśnienie. Szczególnie osoby mające fizyczną pracę, kobiety w ciąży, osoby starsze, albo też osoby pod wpływem stresu są w większym stopniu narażone na niedobory witaminy C w organizmie. Z tego względu dobrze jest pomyśleć o dodatkowej suplementacji.