Jakiego rodzaju suplementy należy przyjmować?

Suplementy – telewizja oraz radio zalane są ich reklamami, natomiast producenci prześcigają się w wynajdywaniu kłopotów zdrowotnych, na jakie ich suplementy mają pomagać.
Czy suplementy diety są niezbędne, czy to jedynie sztuczki marketingowe?
Ze względu na to, iż nasze jedzenie i środowisko tak różni się od tego, przy jakim ewoluowaliśmy, rozsądne wydaje się założenie, iż dla utrzymania optymalnego stanu zdrowia, zalecane (a może nawet konieczne) jest suplementowanie pewnych, szczególnie trudnych do zdobycia składników odżywczych.

adcort
Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com
Pewnym z takich suplementów jest z pewnością witamina D – jej niedostatki ma większość Polaków, jest na pewno hormonem, którego receptory posiadają praktycznie wszelkie komórki naszego ciała, dlatego niedostatki witaminy D powiązane są z wieloma chorobami, jak nowotwór złośliwy, problemy autoimmunologiczne, zaburzenia hormonalne, depresja etc. Wyłączne żywieniowe źródła są to tłuszcz zwierząt oraz jajka, jednakże mają jej z pewnością zbyt mało.

Czy ten tekst Ci się podoba? Jeśli tak, to aby zdobyć zbliżone dane na prezentowany temat, spójrz na informacje (https://scenariuszzycia.pl/blog/droga-zycia-numerologia/), one z pewnością też przyciągną Twój wzrok.

Zalecane suplementowanie dla osób dorosłych to od 1000 IU witaminy D3 w lecie (jeśli spędzasz sporo czasu na słońcu) do 4000 IU zimową porą. Przedawkowanie jest nadzwyczaj trudne, ma niewielką toksyczność, jest niedrogim suplementem .

apartamentowce
Autor: Wawel Service
Źródło: Wawel Service
Magnez – niezwykle istotny pierwiastek, bierze udział w przesyłaniu nerwowych impulsów, wchodzi w skład kośćca, gwarantuje zdrową skórę, utrzymuje właściwe ciśnienie i pozwala bez trudu zasnąć. Przez wzgląd na powszechne stosowanie nawozów z potasem jest go coraz to mniej w rolnej ziemi, a przez to w żywności. Do tego napięcie, alkohol, kawusia i antykoncepcja hormonalna go wypłukują i prawie wszyscy Polacy konsumują go zbyt mało. Trudno nadużyć, najlepiej bierz 500-800 mg przed spaniem.

Magnez nie będzie kosztowny. Polecam również Adcort. To Suplementacja diety w składniki pomagające w podtrzymaniu dobrego stanu błon śluzowych jak też zdrowia skóry oraz dobrego stanu naszych kości.