Jakim sposobem dopasować donicę jak też roślinkę do wnętrza?

Rośliny doniczkowe to znakomite uzupełnienie aranżacji każdego mieszkanka lub biura. Podpowiadamy, jak dobrać doniczkę a także roślinkę do pomieszczenia.

cena
Zielone listowie jak też kolorowe kwiatki roślin doniczkowych ożywiają pomieszczenia jak też nadają im szczególnego charakteru. W kwiaciarniach jak też marketach propozycja roślinek doniczkowych jest bogata. Możesz selekcjonować z roślin różnych rozmiarów: od niezwykle niedużych, po te, które osiągają gigantyczne rozmiary. Obok odmian o ozdobnych kwieciach jest wiele roślin dekoracyjnych z liści. Selekcjonując roślinę musimy wziąć pod uwagę to, które pomieszczenie ma ozdabiać. Jeśli jest ono dość ciemne, wybierzmy takową roślinę doniczkową, która znakomicie wzrasta w półcieniu, natomiast jeżeli światła jest wiele, postawmy na roślinkę, jaka posiada duże wymagania świetlne. Także proponowany na rynku asortyment donic jest imponujący. Do doboru będą doniczki o różnych kształtach oraz formatach, wysokie doniczki, doniczki nieduże, z rozmaitych surowców. Obok klasycznych donic glinianych kupić można ogromnie popularne doniczki z tworzyw sztucznych, a również donice z rattanu, drewniane albo z kamienia. Do zakupionej rośliny doniczkowej bez problemu dobierzemy odpowiedni pojemnik. Pod uwagę powinno się przede wszystkim wziąć rozmiary rośliny. Roślina w doniczce musi pasować do aranżacji naszego pomieszczenia.

Roślinki o znacznych wielkościach sadzimy w dużych jak też ciężkich donicach – muszą być stabilne. Może być to przykładowo doniczka prostokątna. Donice plastykowe zostawmy dla roślin o niedużych gabarytach.