Jaskra – czy istnieje ratunek? Co to jest laserowa korekta spojrzenia?

Co to jest jaskra? Czy jest opcja ją wyleczyć? Czy laser może pomóc? Kilka słówek o tego typu chorobie
Jaskra to nieuleczalna choroba oczu, która jest spowodowana brakiem odpłynięcia płynu wodnistej oka.

wizerunek
Autor: Charles „Andy” Lee
Źródło: http://www.flickr.com
Ta ciesz wodnista jest to mikstura, która wypełnia z przodu kawałek oczu, a jej pracą jest nawilżanie rogówki i siateczki oka, zabierając ze sobą szkodliwe płyny które dostają się do oczu. Nie posiadanie tej płynu sprawia wzrost ciśnienia oczu, co powoduje między innymi zniżenie ostrości widzenia, co może doprowadzić nawet do bycia ślepym. Dlatego jeśli spostrzeżesz u innych jakiekolwiek symptomy, w tym samym momencie przejdź się okulistę! Operacje jaskry w ówczesnych czasach są możliwe, ale są ostatecznością – zwykle stosuje się je jeżeli krople (które jeśli dadzą efekt, będzie trzeba brać do finału życia) nie dadzą efektu, oraz to w czasie ostrego ataku jaskry.
kobieta w ciąży
Autor: Isa Ruiz
Źródło: http://www.flickr.com
Czymś innym jest tak zwana laserowa korekta wzroku, która służy do eliminacji „skazy” w oczach, niezależnie rodzaju wady jaką się posiada. Laser do poprawy wzroku jest ultranowoczesnym i najbezpieczniejszym rodzajem uleczenia wzroku. Sam w sobie terapia trwa kilka minut i właściwie po upływie bardzo często nawet krótkich 15 minut (do trzydziestu minut) po operacji pacjent ma pozwolenie już pójść do mieszkania i nacieszyć się do krańca życia rewelacyjnym wzrokiem – często nawet tak samo dobrym jak z przed pojawieniem się „problemu” w oczach, albo też pojedynczym oku.

Warto zaznaczyć, że za każdziutkie z oczu (zobacz nasz cennik Dzięgielewska) wykosztujemy się pojedynczo. Więc nie zwlekaj! Jeżeli nie masz chęci nosić okulary, albo soczewki (www.rajsoczewek.pl/acuvue) kontaktowe, odbądź rozmowę ze swoim okulistą już teraz, a ona na sto procent tobie pomoże!