Kilka najważniejszych zasad odchudzania, o których powinniśmy pamiętać

Coraz bardziej popularne jest w Polsce odchudzanie. Jest to trend, który cieszy również dietetyków oraz lekarzy. W większości bowiem wiąże się to ze zmianą diety na tą, która jest w praktyce zdrowsza i mniej szkodzi naszemu organizmowi. Warto o taką zadbać.

zdrowie
Autor: alex and mac
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy chcemy wybrać idealną dla siebie dietę, warto zacząć od odpowiednich testów. Mamy tu na myśli testy na nietolerancję pokarmową.

Hej, spójrz na stronę !, to okazja, że jeszcze raz tak prędko dodali tam coś aż tak ciekawego, musisz to koniecznie zobaczyć!

Nie każdy z nas może jeść wszystko na co mamy chęć. Popularna ostatnio jest dieta bezglutenowa, która spowodowana jest właśnie nietolerancją. Przykłady możemy jednak mnożyć. Spora część społeczeństwa jest na przykład uczulona na białko, inni niestety nie powinni jeść mięsa itp. Zdarzają się również pojedyncze przypadku nietolerancji na zupełnie wydawałoby się naturalne i zdrowe produkty. Wspomniane testy to zatem świetne rozwiązanie, szczególnie kiedy w planach jest zmiana diety na taką, która w praktyce ma być jeszcze lepsza. Pamiętajmy o tym.

Niejeden dietetyk podkreśla również, że dieta powinna być zbilansowana. Innymi słowy powinna ona posiadać wszelkie wymagane składniki odżywcze – minerały, witaminy, czy mikroelementy. Witaminy są ogromnie istotne w naszej diecie i nie może ich zabraknąć. O tym na pewno nie wolno zapomnieć. Co więcej – liczy się także ilość przyjmowanych składników. Należy jeść mniej obfite posiłki, ale częściej, powinno się także ograniczyć spożywanie posiłków późno wieczorem. Organizm nie będzie bowiem mógł wielu składników dobrze przetrawić.

Odchudzanie to przeważnie proces złożony, a przede wszystkim długotrwały. Nie należy oczekiwać efektów już po – http://gabinet-dietetyczny.pl/ Pamiętać należy między innymi o efekcie jojo – osoby, które się odchudzają po kilku tygodniach mogą odpuścić, a kiedy wrócą do swoich poprzednich nawyków żywieniowych, łatwo mogą przytyć. Jest to niedopuszczalne i należy pamiętać, że nie jest to też z korzyścią dla organizmu. Dietę także wybierzmy taką, która nie będzie rewolucją dla organizmu. Szczególnie, gdy jesteśmy w podeszłym wieku, takie raptowne zmiany mogą nie skończyć się dobrze i przynieść inny od oczekiwanego skutek. Zasada zdrowego rozsądku powinna dominować jeśli chodzi o odchudzanie.