Category «Ekologia na plus»

Ekologiczne podejście – lokalne oczyszczalnie ścieków.

ekologia w oczyszczalniach ścieków
Ostatnimi czasy dominuje moda na ekologiczne podejście do standardowego funkcjonowania gospodarstw domowych jak również firm. Już najmłodsze dzieci wiedzą, że dobrze jest sięgać po ekologiczne worki na śmieci i zbędne opakowania, a dodatkowo należy segregować odpady i starać się ograniczać ilość zużywanego przez siebie prądu tudzież zanieczyszczeń wytwarzanych przez spalanie w piecu szkodliwych dla środowiska substancji.

Jak tanio i zdrowo jeść w najbliższej okolicy

Warzywa
Obecnie jest wspaniały czas na cieszenie się świetnymi warzywami i owocami. Pod tym względem niewątpliwie każdy jest w stanie znaleźć coś idealnego dla siebie – od lokalnych soczystych pomidorów i chrupiących orzechów aż po świeże, pyszne marchewki i szparagi. Nie może również brakować pysznych owoców egzotycznych – przykładowo bananów i kiwi. Czasem jednak owe zdrowe łakocie kosztują odrobinę więcej niż powinny, dlatego też najpewniej wiedzieć gdzie je znaleźć – na szczęście współcześnie różnego rodzaju promocje na owoce i warzywa czasem pojawiają się w sklepach.

Organizujesz remont? Postaraj się o utylizację odpadów budowlanych

utylizacja
W naszym kraju w dalszym ciągu istnieje całkiem poważny problem z zaśmieceniem. Ludzie, niewłaściwie używają kubłów do segregacji śmieci, regularnie wyrzucają sprzęty elektroniczne w nieodpowiednich miejscach, niepotrzebnych mebli pozbywają się zostawiając je koło standardowych śmietników. Tego typu działania są karalne, oraz nieodpowiedzialne, bowiem każdy z ludzi odpowiada razem za stan zaśmiecenia naszej planety. Jeśli organizujesz gruntowny remont w swym mieszkaniu, powinieneś na początku zatroszczyć się o zamówienie właściwego kontenera, do którego będziesz musiał wsypywać odpady budowlane, w Poznaniu jest sporo firm, świadczących tego rodzaju usługi.