Category «Ekologia na plus»

Jak tanio i zdrowo jeść w najbliższej okolicy

Warzywa
Obecnie jest wspaniały czas na cieszenie się dobrymi warzywami i owocami. Pod tym względem niewątpliwie każdy jest w stanie odnaleźć coś idealnego dla siebie – od miejscowych soczystych borówek i chrupiących jabłuszek aż po świeże, smaczne bakłażany i pory. Nie może także brakować pysznych owoców egzotycznych – na przykład liczi i awokado. Czasami jednak takie zdrowe łakocie mogą kosztować nieco więcej niż powinny, dlatego też dobrze wiedzieć gdzie je znaleźć – na szczęście w dwudziestym pierwszym wieku przeróżnego typu promocje na owoce i warzywa czasem pojawiają się w sklepach.

Jakość naszego dania ma duże znaczenie

Makaron z pesto!
Spostrzega się aktualnie szczególną tendencję do jeszcze większego dbania o to, co przygotowujemy do jedzenia. Wśród propozycji różnych marek spożywczych możemy wskazać mnóstwo innowacji, do czego część osób podchodzi sceptycznie. W sposób przemyślany został przygotowany certyfikat ekologiczny, ponieważ zapewnia on konsumentom idealny obraz aktualnych możliwości asortymentu spożywczego. Wśród znakomitych propozycji nie brakuje nowatorskich połączeń smaków, jakie klienci chwalą sobie szczególnie.

Ogniwa fotowoltaiczne – przejaw troski o naszą planetę, a także jej wygląd

fotowoltaika
Czytając rozmaite wywiady bądź też czytając prasę albo książki nierzadko mamy okazję spotkać się z wątpliwościami wielorakich ekspertów, którzy pesymistycznie widzą przyszłość Ziemi. W wielu przypadkach opinia publiczna jest alarmowana o krytycznym stanie powietrza (np. w Krakowie) bądź zanieczyszczeniach atmosfery, które są w stanie prowadzić do globalnego ocieplenia klimatu.