Category «Ekologia na plus»

Ekologiczne wykorzystanie deszczówki w domu

Jesienna słota sprzyja zastanawianiu się nad tym co nas otacza. Osobiście uwielbiam jesień. Można sobie wtedy bez pośpiechu przycupnąć i spojrzeć na deszcz. Czasem wpadam na ciekawy pomysł. Mam niewielki ogródek i spoglądając na niego pomyślałem jak dużo wody się trwoni. Pewnego dnia zastanawiałem się co można z tym fantem poczynić, zwłaszcza że posiadam małe dzieci, i chciałbym aby żyły w możliwie czystym otoczeniu.

W jaki sposób zarobić na śmieciach – czyli oddawajmy złom do skupu

złom
Obecnie o ochronie środowiska mówi się dużo i to nie bez kozery. Nagminnie eksploatujemy przyrodę i wykorzystujemy na maksa bogactwa, jakie nam daje. Musimy jednak czerpać z natury w odpowiedni sposób i również w odpowiedni sposób o nią dbać na bieżąco. Właściwa segregacja śmieci, czy recykling, to temat w kółko maglowany w różny możliwy sposób, tymczasem wciąż wielu z nas nie trzyma się chociaż tych najważniejszych zasad, jakie w zasadzie nie stanowią dla nas większego problemu, a mimo to przestrzegamy ich. Tymczasem, dbając o stan środowiska i wyrzucając dane odpady, tam gdzie należy je wyrzucać, nieraz możemy zyskać i to w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Segregacja odpadów i wiążące się z tym obowiązki

sortownik odpadów
Na świecie już dawno temu zauważono, jak niezwykle ważna jest odpowiednia ochrona środowiska. Wpływ ludzi, a przede wszystkim przemysł, jest elementem najbardziej przyczyniającym się do degradacji środowiska, a co za tym idzie – do stopniowej utraty rozmaitych przydatnych składników naturalnych. Człowiek musi więc rozpocząć czynności których celem jest zmniejszenie negatywnego oddziaływania zanieczyszczeń na planetę. Zalicza się do nich przykładowo segregacja śmieci. Pozwala to na ponowne zastosowanie różnorodnych elementów, dzięki czemu chroni się Ziemię. Obowiązek segregowania śmieci został już wprowadzony na przykład we wszystkich apństwach europejskich, także na terenie Polski. Niestosowanie się do tego nakazu grozi nałożeniem kary pieniężnej. W Polsce powinność ta objęła nie tylko zwykłe gospodarstwa, ale też inne obiekty, takie jak na przykład sklepy, centra handlowe czy akademiki. Na dzień dzisiejszy z całą pewnością segregacja jest już zjawiskiem powszechnym, które nikogo nie dziwi. Cały czas jednak pojawia się dużo kłopotów, biorących się między innymi z niejasnych instrukcji dotyczących segregowania.