Kategoria «Ekologia na plus»

Śmieci już nie będą kulą u nogi

gospodarka odpadami wrocław
Nieistotne, czy posiadamy spore gospodarstwo domowe czy prowadzimy przedsiębiorstwo, odpady mogą być naszym utrapieniem, jeżeli nie wiemy komu je powierzyć. Obecnie takie informacje są wszędzie dostępne, wystarczy tylko po nie wyciągnąć rękę.
Trzeba zacząć od faktu, iż wszyscy właściciele nieruchomości a także przedsiębiorcy muszą płacić gminie większego miasta za wywóz odpadów, jeżeli gmina wzięła na siebie obowiązek zajmowania się śmieciami komunalnymi, tak, jak Wrocław.

Jak tanio i zdrowo jeść w najbliższej okolicy

Warzywa
Obecnie jest znakomity czas na cieszenie się znakomitymi warzywami i owocami. Pod tym względem zdecydowanie każdy jest w stanie odnaleźć coś najkorzystniejszego dla siebie – od lokalnych soczystych borówek i chrupiących jabłuszek aż po świeżutkie, smaczne bakłażany i szparagi. Nie może także brakować pysznych owoców egzotycznych – przykładowo bananów i limonek. Czasem jednak takie zdrowe łakocie kosztują nieco więcej niż powinny, dlatego dobrze wiedzieć gdzie je znaleźć – na szczęście w dwudziestym pierwszym wieku różnego typu promocje na owoce i warzywa czasem pojawiają się w sklepach.

Odbiór gruzu Wrocław, unieszkodliwianie odpadów niebezpiecznych

utylizacja
Dużym problemem w obecnych czasach jest ilość wytwarzanych śmieci, w związku z tym tak ważne jest ich oddzielanie i recykling. Gruz to bardzo kłopotliwy odrzut, który nie może trafić do zwykłych kontenerów na nieczystości komunalne. W każdej gminie określone są lokalizacje wybiórczej zbiórki odrzutów komunalnych. Przywiezienie i samodzielne wyrzucenie gruzu nie kosztuje nic, poza wydatkami transportu.