Kategoria «Ekologia na plus»

Jak tanio i zdrowo jeść w najbliższej okolicy

Warzywa
Obecnie jest znakomity czas na cieszenie się świetnymi warzywami i owocami. Pod tymi względami bez wątpienia każdy jest w stanie odnaleźć coś doskonałego dla siebie – od lokalnych soczystych truskawek i chrupiących jabłek aż po świeżutkie, smakowite selery i szparagi. Nie może także zabraknąć pysznych owoców egzotycznych – przykładowo mango i kiwi. Czasem jednak takie zdrowe łakocie mogą kosztować odrobinę więcej niż powinny, dlatego najlepiej wiedzieć gdzie je znaleźć – na szczęście w dzisiejszych czasach rozmaitego rodzaju promocje na owoce i warzywa nieraz pojawiają się w sklepach.

Ogniwa fotowoltaiczne – przejaw troski o naszą planetę, a także jej wygląd

fotowoltaika
Oglądając rozmaite wywiady lub też czytając prasę bądź książki zazwyczaj mamy okazję spotkać się z wątpliwościami rozmaitych ekspertów, którzy źle widzą losy naszej planety. Zazwyczaj opinia publiczna jest alarmowana o krytycznym stanie powietrza (przykładowo w Krakowie) czy też zanieczyszczeniach atmosfery, które są w stanie prowadzić do globalnego ocieplenia klimatu.

Troska o ekologię w naszym otoczeniu

lokalne oczyszczalnie ścieków
Troska o ekologię powinna być czymś normalnym, naturalnym. Dzielimy bowiem jedną planetę i na niej funkcjonujemy. Wydawać by się to mogło takie proste, jednakże różne z tym bywa. Ot, na ten przykład typowe segregowanie odpadów będzie stanowić problem dla części z nas. A wystarczy przecież zwyczajnie zakupić kilka koszy na odpady i wrzucać tam wybrane odpadki. Przecież to nic trudnego. Musimy jednakże zdać sobie sprawę z tego, że odpady to nie tylko śmieci, które każdy z nas generuje, ale również ścieki.