Category «Flora»

Współczesne, a zarazem śliczne ogrody bywają dziełem tak istoty ludzkiej, jak i samej przyrody

Letni ogród
Na temat ogrodów napisano już tak dużo, że trudno byłoby tutaj opowiedzieć o wszystkim. Dobrze wiedzieć, że ogrody już w czasach antycznych cieszyły wzrok naszych przodków z południa kontynentu europejskiego i kontynentu azjatyckiego. A i wiele wieków potem popyt na zieleń praktycznie zupełnie nie osłabł. Można więc bez żadnych ogródek stwierdzić, że zachwyt sadzonkami krzewów, czyli jednym wyrazem szeroko rozumianą florą, nigdy nie znalazł się na obrzeżach ludzkiej działalności. Co więcej, razem z upływem wieków przywiązywano coraz większą wagę do projektowania zieleni, a teraz można by rzec, że osiągnięto perfekcyjność w tej dziedzinie.

Sad atrakcyjny przez cały rok

ogródek
Całoroczny ogród, który cieszyć będzie pięknymi roślinami to marzenie wielu z nas. Planując zaprojektowanie takiego miejsca trzeba oczywiście pod uwagę wziąć szereg kwestii i starannie dobierać zarówno materiały, jak też i ekipę, która ukształtuje oranżerię. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że nasz projekt zostanie zrealizowany.

Zimowe porządki w mieszkaniu oraz w ogrodzie

kompresor

Nadciągająca zima to odpowiedni moment by zrobić porządek w domku. Rzecz jasna to magiczne wyrażenie może nas troszeczkę przerażać, kojarzy się bowiem z mozolną pracą na jaką nie zawsze mamy ochotę. No ale nie wszystko w naszym życiu musi być po naszej myśli. Jak wspomniano zima jest dobrym momentem na tego typu roboty, gdyż wszelakie prace ogrodnicze ulegają swegorodzaju zawieszeniu.

Uprawa roślin może być wyzwaniem

Zadbajmy o rabaty
Może się wydawać, iż do uprawy roślin potrzeba naprawdę niewiele, ponieważ trochę żyznej gleby, wody i słońca. Mimo wszystko prawda jest taka, iż do uprawy roślin potrzeba czegoś więcej, szczególnie kiedy pragniemy, by było ich jak najwięcej i aby równocześnie rosły odpowiednio szybko. Jednak powinniśmy także wydawać sobie sprawę z tego, że nie każdy nawóz jest tak samo odpowiedni, iż nie zawsze mamy szansę wykorzystywać tych samych środków na ochronę roślin, gdyż każde z nich wymagają innej ochrony.
Różne są rodzaje nawozów