Category «Flora»

Śliczne drzewa oraz krzaki w fenomenalnym ogrodzie

Hodowanie ogrodu na pewno wymaga ogromnej ilości czasu i poświęcenia. Każdy, kto ma ogród na pewno znakomicie wie, że w ogrodzie nic samo się nie zrobi. Aby ogród przedstawiał się pięknie i elegancko wypada o niego bez ustanku dbać, hodować kwiaty, sadzonki lub krzewy, kosić trawę albo wyrywać chwasty. Znaczące jest również dobre sadzenie sadzonek, albowiem nie każda roślina zdoła pięknie rosnąć obok siebie. Dlatego każdy ogrodnik musi również posiadać wiedzę na temat tego, jakie sadzonki pożądane byłoby posiadać w ogrodzie i gdzie je ulokować.

Garść porad o ochronie roślin podczas zimy

Zakładamy oczko wodne
Rośliny wymagają szczególnej ochrony przed niekorzystnymi, zimowymi warunkami. Należy je zabezpieczyć przed mrozem, silnym wiatrem i obfitymi opadami śniegu. Najlepiej robić to na przełomie listopada i grudnia, zatem przed nadejściem prawdziwej zimy.
możemy okryć gatunki wrażliwe na niskie temperatury.
Gatunki wrażliwe oraz rośliny młode należy okryć na zimę tkaniną przepuszczającą powietrze np.

Ogromne zalety dbania o domowe ogrody zimowe

ogrody zimowe
Posiadanie domowych Ogrodów zimowych jest bardzo korzystne dla takich ludzi, które lubią podziwiać piękno przyrody o każdej porze roku. Różnej wielkości ogrody zimowe stawiane są na dużych posesjach, ponieważ posiadanie małego terenu pod budowę nie stwarza za dużych sposobności na dostawianie nowych budynków.