Kocia toaleta – podsuwamy pomysły jak znaleźć dobra kuwetę dla kotka.

Kuweta dla kota to jedna z głównych rzeczy, jakie kupuje posiadacz zwierzaka swojemu pupilowi. Oczywiście, oferta rynkowa jest szeroka, ale główny podział, jaki możemy wprowadzić, to rozróżnienie na kuwety otwarte i zamknięte i kuwety zwykłe i samoczyszczące się.

Kot

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com

Kuweta zamknięta ma dużo więcej plusów niż otwarta, ponieważ brzydkie zapachy nie roznoszą się, jej zawartość nie jest ciągle widoczna, można też zainstalować w otworach wentylujących filtry węglowe pochłaniające przykre zapachy. Kuweta zamknięta może posiadać drzwiczki lub nie. Zwykle są one również banalne do odmontowania. Jest to istotne dla zwierząt, którym zmieniono kuwetę otwartą na zamkniętą, ponieważ siła nawyku może być tak silna, że zwierzak może się po prostu zniechęcić nie potrafiąc pokonać plastikowych drzwiczek albo nie umiejąc znaleźć wejścia. Pełna oferta tu: .

Co tu dużo mówić – koty to inteligentne istoty, ale zmiana nawyków wymaga przygotowania i upływu czasu. Kuwety samoczyszczące się mają specjalny mechanizm odsiewający zanieczyszczenia, jednakże ostatecznie i tak to właściciel sprząta po kociaku. Oczywiście pozostaje jeszcze rzecz wyboru żwirku. Istnieją kuwety z podwójnym dnem, tak zwane bezżwirkowe, lecz większość osób kupuje kuwetę, do której sypie się żwirek.

Sprawdź bez zwłoki wpis spod linku, gdyż prawdopodobnie zdziwi Cię to, jak niezwykle ciekawe materiały tam są opublikowane!

Żwirek zbrylajacy się jest wygodny w usuwaniu z kociej toalety, lecz zwykle jest drobny i mocno pyli albo roznosi się po podłogach na kocich łapkach, ponieważ zostaje między poduszkami. Zobacz: żwirek niezbrylający jest dość higieniczny i wygodny w stosowaniu, przy umieszczeniu odpowiedniej ilości można go wymieniać nawet co dwa tygodnie, lecz ma grubsze kryształy (by lepiej pochłaniać), co może działać drażniąco na kocie łapki (a szczególnie wrażliwe poduszki). Na rynku można dostać też żwirek silikonowy, który ma bardzo dobre właściwości chłonące, można go również nabyć w wariantach zapachowych (na przykład kwiatowym, lawendowym).

Jeżeli szukasz innych danych na omawiany wątek, to również rzuć okiem na alpaki analogiczne materiały, które podnoszą tę problematykę.

Dobrze jest zamówić kilka małych paczek i sprawdzić wszystkie, aby trafić na ten najfajniejszy, z którego i my będziemy zadowoleni, i nasz kot. Jednak należy pamiętać, że zwierzaki powoli przyzwyczajają się do nowych rzeczy i mogą źle reagować na zbyt częstą wymianę żwirku.

rudy kot

Autor: billy1125
Źródło: http://www.flickr.com

Koty to zwierzaki z natury czyste, co udowadniają kilka czy kilkanaście razy dziennie myjąc się po przebudzeniu i przed zaśnięciem, ale też po zabawie, po posiłkach i po skorzystaniu z kuwety. Nasz pupil będzie również chętnie korzystał z kuwety, którą mu kupimy, ale musi mu ona po prostu przypaść do gustu.