Którą butelkę na wodę wybrać, aby cieszyć się z nowego nabytku?

Czy wiesz, co jest podstawowym elementem ludzkiego ciała? To woda – płyn, bez jakiego nie przeżyliśmy dłużej aniżeli parę dni. O ile bez pożywienia mamy szansę przeżyć przez miesiąc, o tyle bez wody wytrzymamy maksymalnie tydzień. Jest nam konieczna do życia, a dziennie powinniśmy pić ok. 2,5 litra, chyba że systematycznie ćwiczymy albo pracujemy w miejscach o wysokich temperaturach, wówczas niniejsza ilość może powiększyć się do nawet 4-5 litrów. Jednak teraz już nie będziesz musiał raz na kilka dni kupować zgrzewki wody, wystarczy odpowiednia butelka na wodę z filtrem.

butelka na wodę
Autor: The Official CTBTO Photostream
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż na rynku jest sporo butelek, z których możemy skorzystać, to na wyjątkową uwagę zasługuje jedna z nich. To butelka z filtrem węglowym, która przyczyni się do tego, iż nareszcie nie będziesz musiał targać do domu 5-litrowych baniaków czy też kolejnych butelek i buteleczek. Czym się cechuje? To nade wszystko butelka wielokrotnego użytku, toteż będziemy mogli ją wykorzystywać przez długi czas, wystarczy tylko regularnie wymieniać filtr węglowy, który jest jej najistotniejszym komponentem.

Dzięki filtrowi możemy wlewać do butelki wodę prosto z kranu, nie bojąc się o zanieczyszczenia, jakie dostają się razem z nią. Filtr eliminuje wszystko co niebezpieczne, tym samym zatrzymując cenne dla organizmu pierwiastki i minerały.

To warte zerknięcia artykuły, więc nie wahaj się i sprawdź je – to analogiczna tematyka, która jest na pewno godna uwagi.

Nie trzeba czekać na filtrowanie wody, ponieważ dochodzi do tego automatycznie razem z jej nalewaniem. Butelka z filtrem węglowym jest również nadzwyczaj stylowa, zatem możemy zabrać ją ze sobą właściwie wszędzie, bawiąc się kolorami filtrów gdy nadejdzie czas ich wymiany – a wystarcza na około trzysta napełnień, co jest stosunkowo dobrym wynikiem.

butelka
Autor: Dan Markeye
Źródło: http://www.flickr.com

Warto też nabyć dzbanek z filtrem, by korzystać z czystej wody także w domu. Autor:

Nasz organizm w ponad połowie swojej objętości złożony jest z wody, więc nie zapominajmy o jej piciu. Nie warto zastępować jej napojami lub zbyt słodkimi sokami, ponieważ sama woda jest bardzo zdrowa, a jej systematyczne picie efektywnie usuwa z naszego organizmu szkodliwe toksyny i zwalcza wiele schorzeń, a zwłaszcza tych dotyczących żołądka, w tym zaparć bądź wzdęć. Dlatego jak najszybciej zaopatrzmy się z przedstawioną butelkę, a co dzień będziemy mogli cieszyć się wyjątkowym smakiem wody i zadbamy o swoje zdrowie.