Leki to temat rzeka. Przekonaj się, w jaki sposób zabezpieczyć się przed groźnymi skutkami brania lekarstw

Każdy z nas stosuje leki. Jednak niewiele osób zastanawia się nad tym, jak leki wpływają na nasze zdrowie. Zobacz, w jakich sytuacjach musimy, w trakcie przyjmowania leków, zachować szczególną ostrożność.
Kobiety w ciąży
Kobiety w ciąży muszą przywiązywać szczególną uwagę do zażywanych środków leków.

cena
Autor: Jesienne krajobrazy. Achiwum Pub
Dlaczego? Ponieważ leki mają negatywny wpływ na płód.
Jeżeli jesteśmy w ciąży, przed zastosowaniem danego leku, musimy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem i zapytać się, czy lek nie jest niebezpieczny dla naszego dziecka.
Na szczęście niektóre niebezpieczne leki jesteśmy w stanie zastąpić innymi, które będą bardziej łagodne dla kobiet w ciąży.
(ogólnie o lekach)
Autor: a olin
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli pojawia się chociaż drobna wątpliwość w odniesieniu do specyfiku, powinnyśmy obligatoryjnie skontaktować się z lekarzem.

Jeśli prezentowany artykuł jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link mezoterapia kwasem hialuronowym opinie, a zgłębisz więcej informacji, jakie Cię niezwykle zainteresują.

Kiedy liczy się zdrowie naszego dziecka,najmniejsze ryzyko może kosztować nas bardzo dużo.

Poznaj leki niebezpieczne dla płodu
Jeśli jesteś w początkowej fazie ciąży, powinnaś wykluczyć wszelkie leki. Szczególne szkodliwe są dla płodu takie medykamenty, jak: pewne antybiotyki, środki przeciwbólowe, na przykład ibuprofen, naproxen. Ryzykowne jest również przyjmowanie aspiryny. Prozac, jest w stanie przyczynić się do powstania defektów płodu. Jeżeli na wczesnym etapie ciąży połączymy go z antydepresantami, możemy stracić dziecko.
Szkodliwe są także leki przeznaczone do walki z trądzikiem. Mówimy tu o lekach, które wswoim
składzie mają witaminę A.
Czy kobieta w ciąży może przyjmować leki przeciwbólowe?
Środki przeciwbólowe są najczęściej kupowanymi substancjami. Czy ciężarna kobieta może podczas bólu zażyć tabletkę uśmierzającą cierpienie? W żadnym wypadku. Testy (test nietolerancji pokarmowej szczecin) wykazują, iż leki, które są bezpieczne dla samej kobiety, mogą wywoływać bezpłodność u jej syna. Jeżeli przyjrzymy się najnowszym badaniom, przekonamy się, że zażywanie określonych leków przeciwbólowych negatywnie wpływa na rozwój płciowy chłopców. Co przerażające badania pokazują, że zastosowanie nawet jednej tabletki, może spowodować większe szkody niż stałe aplikowanie innych substancji. Jeżeli w trakcie ciąży zażyjesz więcej niż jedną tabletkę uśmierzającą przeciwbólową będziesz mieć aż siedem razy większą szansę na urodzenie syna z objawami wnętrostwa. Kiedy leki przeciwbólowe są w największym stopniu szkodliwe? Leki bólowe są najbardziej groźne podczas drugiego trymestru ciąży.

Czy tylko kobiety w ciąży powinny zwracać szczególną uwagę na zażywane leki?
Nie tylko.

Jeśli stosujesz jakąkolwiek „lekową dietę” koniecznie powinieneś śledzić reakcje swojego ciała na te medykamenty. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż leki mają swoje dwie strony. Jedna jest dobra: leki nie raz są dla nas jedyną szansą na normalne życie. Ale pamiętajmy o środkach ubocznych wynikających z zażywania lekarstw.