Mając oranżerię lub ogród zimowy możesz radować się roślinami cały rok. Podobne rozwiązania zdobywają coraz znaczniejsze powodzenie w kraju

Któż nie lubi przebywać w ogródku, gdzie można siedzieć lub leżeć na szezlongu, relaksować się w promieniach słońca? Z pewnością wiele osób potwierdzi, że dokładnie tak pragnie odpoczywać.

sklep ogrodniczy
Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety razem z nadejściem chłodnych dni niejednokrotnie potrzeba zrezygnować z tej przyjemności. Na szczęście jest na to sposób.
Dziś modne stają się ogrody zimowe
Jeżeli tylko dysponuje się niezbędnym miejscem, można urządzić kącik, w którym można wypoczywać niemal jak w ogrodzie. Rozchodzi się tutaj o ogrody zimowe drewniane, które są popularne w ostatnim czasie. Takie ogrody w rzeczywistości są oddzielnym wnętrzem przylegającym do domu, zazwyczaj silnie oszklonym, przez co do wewnątrz wpada bardzo dużo światła. W podobnym pomieszczeniu można postawić wygodne meble tapicerowane lub ogrodowe, jak fotele albo leżaki. Dosyć często w ogrodach zimowych przechowuje się również rośliny, przez co jest zielono i przyjemnie.
przytulny ogródek
Autor: Madalina Ungur
Źródło: http://www.flickr.com
Alternatywą jest oranżeria
Kolejnym interesującym i nietuzinkowym rozwiązaniem dla domu są oranżerie. Tak samo, jak ogrody zimowe cieszą się one dzisiaj wielkim zainteresowaniem. W zimowe dni ludzie nie chcą opuszczać domu, lecz cierpią na brak słońca oraz światła. Oranżeria jest rozwiązaniem, które eliminuje tę niedogodność. Oszklone oranżerie to pomieszczenie, gdzie przenigdy nie brakuje naturalnego światła.

To wypełnione blaskiem wnętrze, gdzie można postawić ulubione sprzęty i relaksować się w wolnych chwilach. Można tutaj również hodować rośliny, co potrzebują nasłonecznionego stanowiska. Taka oranżeria prezentuje się naprawdę pięknie oraz podnosi wartość domu.