Masz depresję? Skorzystaj z świadczeń terapeuty

W dzisiejszych realiach, człowiek ma bardzo ułatwione życie. Posiadamy zaawansowane urządzenia, doskonałą infrastrukturę miejską, stać nas na mnóstwo przyjemności.

Lecz niekiedy, mimo bogactwa, niektóre osoby nie są szczęśliwe. Czasem nie radzimy sobie sami ze sobą, niekiedy z partnerem, a czasami z własnymi rodzinami. Na to zazwyczaj pomoże nam psycholog.
Spotkanie w pracy
Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnimi laty nie zgadzasz się z własną żoną? Potrzebna ci jest terapia par. Obecnie psychologowie prowadzą różnego typu spotkania dla par, które nie chcą już się ze sobą porozumiewać. Na tego typu spotkaniu, przeważnie na początku każda z osób osobiście prezentuje swoje obawy psychologowi, po czym on razem z drugą osobą stara się wyjaśnić konflikt. Terapia par bazuje na prostych działaniach, dzięki którym zabierając w niej udział pacjenci otwierają się na siebie. Jednak jedna wizyta nie zaradzi aby rozwiązać problem, zazwyczaj już na początku terapii, ekspert określa jak głębokie posiadamy problemy i jak długo musimy je rozwiązywać.
karczochy
Autor: judywitts
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym ciekawym pomysłem, na rozwiązywanie problemów w domu jest terapia (zobacz: http://pomocpsychologa.pl/terapia-grupowa-dda/ ) rodzinna – Bellamente. Zabierają w niej udział rodzice razem z jedną lub wszystkimi swoimi pociechami. Po taką pomoc wybierają się przeważnie dorośli, którzy nie radzą sobie z własnymi pociechami, albo właśnie dzieci, które nie potrafią rozmawiać z własną mamą lub ojcem. Terapia rodzinTerapia (na tej stronie) znacznie bardziej skomplikowana niż ta dla par, bowiem zazwyczaj biorą w niej udział co najmniej 3 osoby. Jednak odpowiednio poprowadzona, może dać nam zaskakujące rezultaty, oraz na stałe polepszyć klimat w naszej rodzinie.

Jeśli masz problemy z osobą najbliższą, pragniesz usiłować je rozwikłać, zanim od nich uciekniesz, udaj się na terapię. Przeprowadzane są analizy zarówno dla par jak i dla całych rodzin. Nawet osobiście możemy się wybrać na coś takiego, jeżeli tylko myślimy że może nam to pomóc.