Metoda na mijający czas – jak zapobiegać starzeniu się skóry?

Upływający czas, indywidualna mimika i predyspozycje genetyczne sprawiają, że na naszych twarzach z biegiem czasu pojawiają się zmarszczki. Są świadectwem naszego życia, doświadczenia a także charakteru, są cząstką nas.

Ale dla osób, jakie nie mogą i nie chcą się z nimi pogodzić, medycyna estetyczna oferuje zabiegi zabiegi upiększające korekty bruzd. Rekomendują one szczególnie 2 metody – dobierane indywidualnie do każdej pacjentki, typu jak też wielkości bruzd, tj. botoks w Warszawie oraz lifting twarzy Warszawa. Pierwszy sposób korekcji bruzd mimicznych polega na spożytkowaniu toksyny botulinowej, występującej pod nazwą handlową na przykład Botox czy Dysport. Iniekcja botoxu w odpowiednio małej dawce wywołuje porażenie płytki motorycznej, co w rezultacie nie dopuszcza do kurczliwości mięśni. W rezultacie zostaje częściowo zniesiona ruchliwość w miejscu wstrzyknięcia, co może zapobiec marszczeniu się skóry. Następuje wyrównanie już istniejących bruzd – także głębszych mimicznych jak dla przykładu pomiędzy brwiami.

twarz
Autor: Earthnicity Minerals
Źródło: Earthnicity Minerals

Należałoby zaakcentować, że Botox oddziałuje jedynie w obrębie tychże mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas kiedy pozostałe mięśnie działają prawidłowo jak dotąd. Dzięki temu wyraz buzi nie ulegnie zmianie natomiast bruzdy zostają wygładzone i usunięte. Wielu pacjentów wyraża niepokój, iż w wyniku zabiegu likwidowania zmarszczek Botoxem mogą postradać naturalną ekspresję twarzy i uzyskać tak zwany efekt „maski”, która udaremni im wyrażanie emocji. Doświadczony w zabiegach z zastosowaniem Botoksu doktor (gabinet stomatologiczny kraków) potrafi poddać metodzie jedynie i wyłącznie mięsień odpowiadający za powstawanie zmarszczek, a nie mięśnie wokół. Dzięki temu mięśnie, które nie zostały czasowo sparaliżowane botoksem będą pracować normalnie, a mimika twarzy zostanie nie naruszona.

Lifting twarzy w Warszawie to zabieg odmładzający, polegający na naprężeniu tkanek twarzy oraz uniesieniu ich ku górze. Przeprowadza się go głównie w celu naciągnięcia i wyrównania skóry buzi, udoskonalenia konturów a także wygładzenia zmarszczek. Lekarz nacina skórę i likwiduje jej nadmiar. Po zabiegu, przez około dobę, konieczna będzie hospitalizacja. By znaleźć klinikę chirurgi plastycznej w swej okolicy proponuję wbić w przeglądarkę przykładowo usuwanie zmarszczek w Warszawie.