Na dzień dzisiejszy problem niepłodności dotyczy ok. 1,2-1,5 mln par w Polsce, daje to mniej więcej 30 tys. par każdego roku

W Polsce znajduje się kilkadziesiąt klinik pałających się przeprowadzaniem zapłodnienia pozaustrojowego. Osoby które zdecydują się na ten rodzaj zapłodnienia mają więc spory wybór.

in vitro śląsk
Autor: Sfera PR
Źródło: Sfera PR
Na dzień dzisiejszy problem niepłodności dotyczy ok. 1,2-1,5 mln par w Polsce. Daje to mniej więcej 30 tys. par rocznie, które mają wskazania do leczenia metodą in-vitro, jednak rocznie dzieci poczętych tym sposobem rodzi się jedynie 5 tys. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak refundacji tego sposobu leczenia oraz wysokie ceny kuracji – sporo więcej o in vitro na Śląsku. W przypadku, gdy jednak dysponujemy odpowiednimi środkami warto rozważyć w jakiej placówce chcemy poddać się leczeniu. Dla ludzi szukających dobrego ośrodka do przeprowadzenia in vitro śląsk jest interesującym regionem, ponieważ posiada on kilka placówek o bardzo dobrej renomie. Należy jednak pamiętać, iż wybierając in vitro powinniśmy wykonać badania prenatalne, albowiem w części przypadków niepłodność wiąże się z podwyższonym ryzykiem pojawienia się wad genetycznych lub rozwojowych płodu. Diagnostyka prenatalna umożliwia wykluczenie nieprawidłowości i zapewnia większy komfort psychologiczny (gabinetpsychologiczny.sos.pl/kontakt.html – kliknij na tę zakładkę) przyszłej matce. Ponadto, w sytuacji zaobserwowania jakiś nieprawidłowości można zacząć leczenie jeszcze w łonie matki. Najpierw wykonuje się diagnostyki nieinwazyjne, które są całkowicie bezpieczne dla malucha, a dopiero gdy coś zaniepokoi lekarza – inwazyjne. Te badania niosą ze sobą jednakże pewne ryzyko powikłań, np. poronienia – przejdź do .

Zapewne przyda Ci się aktualna publikacja (https://slyszymy.pl/). Zatem kliknij w podany link oraz raduj się tekstem, który z przyjemnością dla Ciebie stworzyliśmy.

/J]

Podsumowując, zapłodnienie pozaustrojowe jest częstokroć jedyną szansą na poczęcie dziecka dla par cierpiących na bezpłodność. Cena takiego zabiegu jest wysoka i często staje się to przeszkodą nie do przejścia, jednak nawet jeżeli dysponujemy wymaganą kwota nie mamy pewności sukcesu. U dzieci poczętych metodą in vitro udowodniono wyższe ryzyko pojawienia się wad genetycznych, dlatego tak istotne jest wykonanie badań prenatalnych.