Najważniejsze przyczyny tworzenia się ubytków w zębach, w jaki sposób najlepiej i najtaniej dbać o swoje zęby

Jednym z większych problemów naszego społeczeństwa jest próchnica zębów, bardzo często występująca w zasadzie u większości. Mają ją zarówno mniejsze dzieci, ale też dorośli i młodzież, i nie bez przyczyny jest ona zaliczana do najbardziej poważnych chorób cywilizacyjnych. Niezaleczone zęby nie tylko powodować mogą bóle i stany zapalne, ale mają również duży wpływ na różne narządy wewnętrzne.

zabieg dentystyczny
Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami może się zdarzyć, że powodują one dodatkowe problemy z wątrobą, sercem czy innymi narządami, dlatego też często przy poważniejszych chorobach rozpoczyna się właśnie od wyleczenia zębów. Tak naprawdę większość z nas doskonale wie o tym, jak ważna jest systematyczna higiena zębów, wybór dobrych szczoteczek i past jest ogromny, a jednak w dalszym ciągu mnóstwo ludzi ma problemy z ubytkami. W dużym stopniu będzie się do tego przyczyniać niewłaściwa dieta, oparta głównie na gazowanych napojach oraz słodyczach, lecz też niewłaściwe szczotkowanie.

Co z tego, że mieć sie będzie nawet najlepszą szczoteczkę czy pastę, skoro zęby będą myte byle jak i nie wtedy, gdy potrzeba.Istotną rzeczą w czasie profilaktyki jamy ustnej jest regularne chodzenie na przeglądy stomatologiczne. W czasie takich przeglądów dentysta Wrocław dokładnie oceni stan zębów i jamy ustnej, i jeśli będzie taka potrzeba zaproponuje odpowiednie leczenie. Takie przeglądy należy przeprowadzać co najmniej raz do roku, a znalezione ubytki w miarę szybko zaleczone.

Jest to o tyle ważne, że małe dziurki są szybkie do zaplombowania, nic nie będą boleć i kosztują dużo mniej, niż poważniejsze prace przy zębach. A takie jeśli zaniedbania staną się większe mogą być potrzebne, czasami kończy się tylko na paru wizytach i dużej plombie, a niekiedy konieczne będzie przeprowadzenie leczenia kanałowego. To wiąże się nie tylko z dużymi kosztami, bo trzeba na coś takiego przeznaczyć co najmniej kilkaset złotych, ale również z tym, że ząb trzeba będzie zatruć. Dlatego też znacznie lepszym i przede wszystkim tańszym wyjściem będzie systematyczne odwiedzanie (cała wiadomość tutaj) stomatologa na przeglądach.