Nasze dziecko chce kotka

W momencie gdy nasze dziecko upiera się, by przygarnąć małe stworzonko, nie mamy serca, aby mu odmówić. Rzecz jasna, należy naszą pociechę uprzedzić o wszelkich obowiązkach, które spoczywają na posiadaczu zwierzaczka.

Pociecha musi rozumieć, że od chwili gdy przyprowadzi żywe stworzenie do mieszkania, jest za nie w pełni odpowiedzialne. Posiadanie zwierzątka to nie jedynie szalone zabawy i drapanie za uchem. To także rozmaite czynności pielęgnacyjne, a także karmienie i, w razie nagłej sytuacji, wyprowadzanie na dwór.

Koty Bengalskie
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeżeli nasza pociecha zgodzi się na te warunki, z uśmiechem spełnimy jej dużą zachciankę. Zwierzaka można nabyć na stoisku zoologicznym lub też od prywatnego hodowcy. W każdym razie sprawdzajmy, czy zwierzak ma wszystkie potrzebne badania oraz dokumenty. Można także przygarnąć psa (zobacz legowiska dla psów) lub kotka ze schroniska.

Kiedy zdecydujemy się na kiciusia, musimy być świadomi kilku rzeczy. Przede wszystkim, powiadommy dziecko o charakterze tego zwierzęcia. Kot jest samolubem, który przeważnie chadza własnymi drogami. Dziecko musi mieć na uwadze, że nie jest dobrze zmuszać kota do pobawienia się. Musimy cierpliwie czekać aż nasz pupilek bez łaski nabierze ochoty aby pozwolić się głaskać. Taki już jest urok tych charakternych zwierząt.

Karma sucha dla kotów Acana
Źródło: www.zwierzakowo.pl

Kociaki bez nauczenia bardzo dobrze dbają o higienę. My natomiast powinniśmy im zapewnić dobrane jedzenie. Chętnie kupowana karma dla kota (zobacz: dieta dla kota) to nie jedyna opcja. Na rynku jest dostępnych dużo innych specjałów, takich jak Purina karmy dla kotów. Są również specjalne karmy dla kociąt do pierwszego roku życia. Powinniśmy się tym zainteresować, jeśli mamy malutkiego kotka w mieszkaniu.


Najkorzystniej jest odwiedzić internetowy sklep zoologiczny. Wyszukamy tam karmy suche dla kotów (sklep Zoologiczny Świat), a także dużo innych przydatnych produktów. Korzystanie z tego typu sklepu to duża wygoda, ponieważ nie musimy się ruszać z domu. Zamówione karmy dla kotów Pronature, czy inny towar mamy z dostawą do drzwi mieszkania.

Jeśli staramy się nie wchodzić naszemu kotu w drogę, z pewnością nie pożałujemy tego wyboru, ponieważ przyjaźń pomiędzy człowiekiem i kotem jest jak najbardziej możliwa, choć na pewno specyficzna.