Nauczmy siebie i swoje potomstwo wypoczywać! O sztuce wypoczynku w obecnym świecie.

W trakcie ubiegłych dwóch dekad tryb życia ludzi uległ wielkiej zmianie. Praca zawodowa stanowi najważniejszy aspekt naszych realiów. Pośpiech współczesnej egzystencji oraz wzmożona potrzeba konsumpcji sprawiają, że w rankingach ludzkich wartości stała i intratna posada triumfuje nad posiadaniem rodziny.

dzieci
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz szczęścia rodzinnego ludzie skupieni na osiąganiu sukcesów zawodowych rezygnują również ze swoich hobby. Wspinaczka (blog alpinlife.pl) po szczeblach kariery wymaga wyrzeczeń. Przy ścisłym zaangażowaniu w pracę nie ma czasu na pasje i inne czynności pozazawodowe. Następną ofiarą gonitwy za sukcesem jest nasz wolny czas. Ludzie zawaleni problemami do rozwiązania zatracają umiejętność skutecznego odpoczywania. Sytuacja ta stanowi rewelacyjny przykład błędnego koła. Przeciążony pracownik, który nie ma szansy na regenerację jest mniej produktywny i wolniej wykonuje zlecenia. Potrzebuje więc więcej czasu na wywiązanie się z obowiązków i nierzadko zamiast odpoczywać zostaje w miejscu pracy na nadgodzinach. Niestety wszystko wskazuje na to, że ten sposób życia stanie się udziałem naszych dzieci, a dzieci nie cierpią już z powodu potłuczonych kolan czy wszechobecnych siniaków, ale przez wady wzroku i postawy nabyte podczas ciągłego siedzenia przed komputerem. Inną kwestią jest coraz częściej spotykana wśród szkrabów nadwaga. My odpowiadamy za stan zdrowia i jakość przyszłego życia naszych pociech – Woda Góry Las.

Z tego też powodu musimy uczyć je, jak istotny jest porządny wypoczynek i co dobrego może uczynić dla nas sport. Oczywiście nie mówimy tu o uprawianiu wymagających dyscyplin sportowych, ale o częstej porcji zdrowego ruchu. Nasze podejście do tej materii z pewnością będzie inspiracją dla dzieciaków. Już od wczesnych lat możemy oswajać je z aktywnością fizyczną. Dziecięce wózki turystyczne umożliwią zabieranie maluchów na wyprawy po okolicy i ułatwią dalekie podróże. Być może dzięki temu nasz szkrab w przyszłości zamarzy o sprzęcie Rock Pillars, a nie o następnej grze komputerowej.