Współczesna i praktyczna metoda korekty wad wzroku.

Dostępne obecnie na rynku nowoczesne soczewki kontaktowe uznawane są za bardzo nowoczesną i wygodną metodę korekcji defektów wzroku. Dzięki noszeniu soczewek świetnie widzimy. Sprawdzają się w każdych warunkach, zarówno w czasie opadu jak w czasie intensywnych treningów. Jest możliwość je dobrać nawet przy najcięższych wadach wzroku. Soczewki kwartalne są jednym z typów soczewek miękkich. Są soczewkami, zagwarantowanymi do metodycznej wymiany.

Można je zakładać przez 3 miesiące bez przerwy, pamiętając o ich codziennej konserwacji. W trakcie użytkowania soczewek 3-miesięcznych szkła powinny być regularnie czyszczone z osadów białkowych i każdych zanieczyszczeń, które osadzają się na ich powierzchni – oprawki ray ban. Kwartalne soczewki nie mogą stracić owych atrybutów, ale tylko wówczas, kiedy ich konserwacja odbywa się poprawnie. Budowa i cechy soczewek kwartalnych powodują, że zapewniają one komfort spostrzegania przez bardzo długi czas. Noszenie soczewek kwartalnych jest komfortowe i pozwala zapomnieć o wadzie wzroku.
Soczewki kwartalne mają charakterystyczną budowę i nie odkształcają się przez cały czas gwarancji. Jeśli zachowamy kluczowe normy pielęgnacji soczewek, posłużą nam tak długo, ile wynosi termin ich użytkowania. Przede wszystkim noszą je osoby, które posiadają poważne defekty wzroku, ale nie chcą, albo nie potrafią zakładać klasycznych okularów. Nabycie soczewek kwartalnych to ogromna oszczędność. Soczewki owego gatunku rekomendowane są osobom obowiązkowym i systematycznym, z uwagi na zobowiązanie ich regularnej, codziennej pielęgnacji.

Przy dużej ofercie soczewek osiągalne są także soczewki kontaktowe toryczne. Jest to soczewka, która posiada wyznaczony kształt – nawet przydatna strona, dobrze zajrzeć. Konfiguracja soczewki toryczne czyni, że wartości mocy refrakcyjnej, lub mocy ogniskującej soczewki są różne w przekroju pionowym i poziomym soczewki.

Moc refrakcyjna pomału maleje, względnie wzrasta w zależności od obrębu soczewki. Toryczne soczewki kontaktowe poprawiają defekty połączone z astygmatyzmem powstające z nieregularnej krzywizny rogówki, bądź soczewki oka. Takie soczewki mają przeróżne siły refrakcyjne w przekroju pionowym i poziomym pozwala na skorygowanie tej szczególnej dla astygmatyzmu anomalii.