O jakich sprawach nie zapominać tworząc trawnik? Co jest najbardziej istotne? jakiego rodzaju czynności trzeba podejmować?

Zakładanie trawnika to bardzo istotny etap w każdym z ogrodów. Od tego, jak zostanie to przeprowadzone jest zależne naprawdę sporo, na pewno to, czy trawa będzie odpowiednio rosła i będzie wyglądać estetycznie.

O jakich kwestiach powinniśmy w tej kwestii paMiętać, jaka jest kolejność prac? Co w momencie, gdy sobie z konkretnym zadaniem nie dajemy rady lub nie mamy na niego czasu?
Najbardziej odpowiedni okres na założenie trawnika to kwiecień i maj, ale jak najbardziej nie chodzi tylko o takie coś, żeby posiać trawę, a później regularnie ją podlewać. O idealnym trawniku warto już pomyśleć przed sianiem, gdyż teren musi być idealnie przygotowany. Początkowo musimy sprawdzić glebę. Trzeba pamiętać, że najlepsza nawierzchnia to dobrze przepuszczalna gleba gliniasto-piaszczysta o grubości dwadzieścia-trzydzieści cm.
Pod nią natomiast powinno znaleźć się właściwie przepuszczalne podglebie. Na tym terenie należy poczynić właściwe prace, oczyścić go z kamieni, roślin i liści, a także ewentualnych śmieci. W następnym kroku warto przekopać ziemię, najkorzystniej na wysokość szpadla, idealnie odwracając. Jeszcze przed zasianiem powinniśmy zasilić glebę nawozem do trawników.
zakładanie trawników wrocław
Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
projektowanie
Autor: Greber
Po tym jesteśmy w stanie wysiać nasiona, najlepiej to zrobić podczas bezwietrznej, ciepłej, wilgotnej pogody.

Te wszystkie etapy możemy oczywiście zrobić samodzielnie, lecz jak chcemy mieć pewność, że będzie to odpowiednio wykonane, to powinniśmy skorzystać z usług profesjonalistów, a jeżeli zakładanie trawników Wrocław to najlepsze miejsce, aby znaleźć właśnie taką firmę, jaka się tym zajmuje.