Okres letni to właściwy moment na zabawę na świeżym powietrzu.

Ogrody wracają do łask, tak można zdefiniować wracającą modę na spędzanie wolnego czasu w ogrodach. Po wielu latach, podczas których ogrody niszczały, a zajmowali się nimi jedynie starsi ludzie, zaczyna pojawiać się światełko w tunelu, co daje nadzieję na drugą młodość takich miejsc. Z czego to wynika? To chyba tani i niezobowiązujący sposób na spędzanie wolnego czasu przez zabieganych ludzi z dużych miast. Wakacje zagraniczne są cudowne, ale warto także spędzić czas nieopodal domu. Z roku na rok przekonują się o tym rodzice kreując swoim pociechom prawdziwe ogrodowe place zabaw.

Co powinno się jednakże znaleźć w tego typu ogrodzie, żeby można było go nazwać tym mianem. Jest kilka takich rzeczy, ale najistotniejsze z nich to przede wszystkim: trampoliny ogrodowe z siatką (takie jak tu: trampoliny ogrodowe z siatką na gardencenter.pl), gokarty dla dzieci, baseny ogrodowe, huśtawki oraz meble ogrodowe.Trampolina to cudowna zabawa, jaka z jednej strony jest bezpieczna, z drugiej wpływa na zdrowie. Cudownie rozwija koordynację ruchową, co więcej, nadaje się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Ogrodowy plac zabaw
Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com
Gokarty dla dzieci to wspaniałe zabawki, jakie będą służyć wiele lat. Posiadają szereg zalet. Są odpowiednie dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat i wadze do 50 kilogramów, stworzone są ze wspaniałej jakości materiałów, odznaczają się pięknym, sportowym wyglądem, można nimi jeździć do przodu, ale też do tyłu. By przeczytać więcej na temat – odkryjesz więcej.

Basen crystal blue
Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker

Basen ogrodowy. Czy istnieje większa zabawa dla dziecka niż zabawa w wodzie? Znalazłoby się pewnie kilka jeszcze wspanialszych zabaw, lecz zabawa w ogrodowym basenie, to ścisła czołówka najwspanialszej rozrywki dla dzieci. Zresztą, dorośli także nie omieszkają, chociaż na trochę zanurzyć się w takim basenie. Basen ogrodowy to z jednej strony, cudownie spędzony czas naszych dzieci, z drugiej zaś, większy spokój dla każdego rodzica. Na normalnym basenie, gdzie jest pełno ludzi, a ratownik nie nadąża z obserwowaniem łatwo o tragedię, zabawa w basenie ogrodowym odbywa się tymczasem pod czujnym okiem dorosłych, więc nic nie może się stać.
Zna je każdy z nas, chociaż wiekiem odstają od młodszych, nowoczesnych zabawek, to zawsze się sprawdzają w super zabawie. Huśtawki kochają wszystkie dzieci, a i dorosłym także zdarza się na nich pohuśtać. To następna zabawka, która powinna znaleźć się obowiązkowo w ogrodzie. Po wygłupach w basenie i szaleństwach na trampolinie, to idealny sposób na aktywny odpoczynek.

Na koniec coś spokojnego: meble ogrodowe. Dość już szaleństw, biegania, skakania oraz huśtania, wybawione dzieci z wielką chęcią zajmą się urządzaniem swojego ogrodowego świata. Meble ogrodowe to najczęściej stoliki i krzesła lub zestawy piknikowe.