Olejek kokosowy – naturalna odżywka dla cery oraz włosów

Znajomość zastosowań olejków roślinnych do kosmetycznych celów jest zaledwie okruchem tego, co wiedzą o nich ludzie żyjący na Wschodzie.
W szczególności doceniany jest tam olej kokosowy, określany mianem „królem olejów”.

olejki do włosów
Autor: Domzdrowia.pl
Źródło: Domzdrowia.pl
Na stałe wpisany jest on w pielęgnacyjną tradycję Indii, wysp Pacyfiku, a również Ameryki Południowej oraz Środkowej. Według Ajurwedy najlepsze dla ciała są te kosmetyki, które możemy zjeść. Warunek tenże doskonale spełnia olejek kokosowy, będący jednym z najbardziej zdrowych tłuszczów świata kliknij tutaj. Specyficzna budowa kwasów tłuszczowych i duża zawartość witaminek i minerałów powoduje, że olejki do włosów na bazie kokosa są kosmetykiem o niezwykle głębokim odżywczym działaniu.
Wiele osób boi się, że olej pozostawi na skórze niemiłą tłustą warstewkę. W przypadku oleju kokosowego obawy te są całkowicie nieuzasadnione, albowiem wchłania się szybko, nie zostawiając lepkiej powłoki. Już po sekundzie cera staje się uciszona oraz miękka niczym cera dziecka. Wskazane jest aplikować olej kokosowy po ablucji, ponieważ zapewnia nie tylko właściwe nawilżenie, lecz także znakomitą barierę ochronną przed rozwojem bakterii. Z tego względu odpowiedni będzie nawet do niesłychanie wrażliwej skóry ( oceń ten adres lokikoki.ploceń ten adres również atopowej czy też dotkniętej egzemą. Błyskawicznie osłabia stany zapalne, nie podrażniając naskórka.

Miast chemicznych oliwek dla maluchów warto wybrać absolutnie naturalny kosmetyk, jakim jest olej kokosowy sprawdź ofertę. Polecana jest również maska kokosowa do włosów, która doskonale zastępuje syntetyczne odżywki do włosów.